Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrierépítés 2012 legstressze...

Karrierépítés 2012 legstresszesebb munkái?

Figyelt kérdés

[link]


[link]

Ez is arról ír.


2012. jan. 18. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Hja persze... katonatiszt, mint stresszes pozíció. Egész nap lógatjkák a lábukat és csak lopják szét az agyukat, egyik legbiztosabb pozíció (persze leköpnivaló is).

Taxisofőr és fotós stresszes? He?


A mentős, pszichiátriai gondozó, informatikus, légiirányító meg egész nap csak vakarózik?

2012. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A listában első helyen szereplő sorkatonaság (=sorozás útján toborzott katonaság) egy ideje már nincs Magyarországon, kivéve háborús helyzetben, amikor a hadkötelezettség feléled, és az arra alkalmas népesség besorozható. Helyette hivatásos katonaság van, aminél én ugyan egyetértek, hogy nyilván a legstresszesebb meg a leginkább veszélyeztetettebb, de viszont pont azért nem kell sajnálni őket, mert aki ilyennek megy önkéntes alapon, az egy zsoldos, szóval önként választja a hivatást, és elég jó pénzt akaszt érte, pl. különböző afganisztáni missziókért, aminek viszont a klasszikus sorkatonai szolgálathoz köze sincs ("a haza védelme"). Tipikusan erre mondják, hogy aki kurv@nak megy, az ne sírjon, ha b@sszák... A másik meg az, hogy ebből a példából látszik, hogy a cikkírónak vagy fogalma sincs róla, hogy mi van Magyarországon, vagy egy nemzetközi felmérést próbál eladni magyarnak olyan országokról, ahol van sorkatonaság (ami meg egyébként békeidőben egyáltalán nem stresszes...).


Aztán itt van a katonatiszt, rendőrtiszt, hát ezek nemtom mennyire stresszesek, de sztem nem túlzottan. Kb. annyira lehet az sztem, mint bármely más, alapvetően államigazgatási munkakör.


Pilóta, na az oké, el is hiszem. Én még ide sorolnám a légiirányítót is.


Tűzoltó... ja, igen, stresszes. És tegyük hozzá azt, hogy ráadásul meg se fizetik Magyarországon. Akárcsak pl. a mentőst, vagy az orvost...

2012. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem maga a munkakör a stresszes, hanem az a döntő, hogy hány hülye ember vesz körbe a munkahelyeden.
2012. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!