Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék sikeres mérnök?

Hogyan lehetnék sikeres mérnök?

Figyelt kérdés

Műszaki egyetemre járok és elkezdett foglalkoztatni a gondolat, hogy hogyan lehetnék majd jobb. Sokan vagyunk az egyetemen. De mégis járnak ilyen hírek, hogy van aki az egyetem után nagyon jól keres, másoknak középszerű állása van.


Én is hallottam olyat, hogy egy ismerősöm bsc képzést végzett egy kevésbé rangos egyetemen és bruttó 300ezret keresne havonta villamosmérnökként.


Hallottam viszont olyat is, hogy egy ismerősöm órabére 5000 ft.


Én viszonylag ambíciózus vagyok, bár átlagos képességűnek érzem magam. Minden tantárgyat elvégeztem eddig, ami kellett, többé kevésbé jó jeggyel. Olyan 3,7-es átlagom lehet.


Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehetnék jobb, sikeresebb. Mennyit számít a most az egyetemi képzésem alatt a kifejtett teljesítményem a jövőbeli sikerességemtől?


Egy másodéves mérnökinfós


2012. jan. 21. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Légy aktív! Menj versenyekre, pl. 24 órás programozóverseny, konferenciákra, tréningekre, vállalj diákmunkát a szakmában, vagy maszekolj!
2012. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehetnék jobb, sikeresebb"


Több dolog is van:

1. Hozzáállás. Az, hogy ezt a célt megfogalmaztad magad előtt, már jó jel, de önmagában nem elég. Komolyan el kell határoznod magadban, hogy igenis jó szakember leszel és hajlandó vagy tenni érte.


2. Területek feltérképezése: ha jó akarsz lenni valamiben, akkor ki kell választanod azt a területet, ami a legjobban érdekel és lehetőleg van rá kereslet. Ezt a legegyszerűbb úgy felmérni, hogy jól végignézed az álláshirdetéseket, kielemzed az igényelt technológiákat, programnyelveket. Ez természetesen csak részlegesen kapcsolódik a kérdésedhez, hiszen lehetsz attól még "sikeres" a saját definíciód szerint, hogy a fizetésed mindössze az ipari átlag vagy az alatti, de feltételezem, hogy átlag feletti bért szeretnél. Ehhez pedig ki kell választani olyan területeket, amire nagy kereslet van.


3. Megpróbálsz bekerülni egy olyan helyre, ahol van lehetőséged szakmai fejlődésre. Az első munkahelyen általában nem érdemes sokáig ott maradni (2-3 év mondjuk), csak akkor, ha tényleg nagyon jó perspektívák vannak hosszú távon is.


4. Önképzés, és ez az oroszlánrésze a dolognak - rá kell szánni a szabadidődből is egy kis részt egy adott terület megismerésére. Bár a munkahelyeden először nagyon sok újat fogsz tanulni, egy idő után az megtanulandó újdonságok száma folyamatosan csökken. Ezt kompenzálni kell saját tanulással is. Tölts le és olvass ebookokat, olvasgass szakmai blogokat, cikkeket, hogy szélesítsd a tudásod.


5. Folyamatos önmenedzselés, CV karbantartása, trendek figyelése, lehetőségek keresése, ha lehet, külföldi munkavállalás. Nem szabad csak úszni az árral, úgy ritkán jutsz előre. Tájékozódni kell a piaci lehetőségekről, és lépni, ha szükséges.


Na ennyit tudtam útravalóként adni, remélem sikeres leszel :)

2012. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
.
2014. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!