Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnök, mérnök-informa...

Villamosmérnök, mérnök-informatikus vagy programozó?

Figyelt kérdés
Ez a 3 szak ami érdekel, a Széchenyi István egyetemre szeretnék menni Győrbe, bár még csak 10. osztályba járok. Villamosmérnök azért érdekel mert a fizika elektromossági részével foglalkozik, ez az egyetlen fizikai témakör ami felkelti az érdeklődésemet, és szeretem is. Mérnök informatikus igazából nem tudom mit csinál, de informatika is és mérnök is szóval megtetszett a név :D Programozó meg azért tetszik mert amúgy is érdekel a programozás, az egy dolog hogy matematikai készségeim nem a legjobbak (3-as vagyok matekból, itt sem érdekel minden témakör) de úgy gondolom hogy az elszántság ellensúlyozhatja bizonyos szinten. Ti melyiket ajánlanátok? Munkát (ha összejön) Angliában szeretnék vállalni, de először 1-2 évet magyarországon is.
2012. jan. 21. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Én programtervező informatikusnak tanulok. Ha az elektromosság bejön neked akkor a villamosmérnökkel szerintem jól járnál. A mérnök-informatikussal kapcsolatban az az érzésem, hogy ahogy elnézem az álláshirdetéseket nem igazán látok olyan helyet, ahova kifejezetten mérnökinfósokat keresnének, többnyire végül ők is programozni mennek, akkor meg már a prog inffel jobban jársz. A prog inf szakról viszont azt tudom elmondani, hogy a matek az nagyon durván kemény, úgyhogy ott nagyon bele kell húzni! Mondjuk asszem a többin is kemény a matek.
2012. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
60%

Szia!

Villamosmérnök-informatikusként végeztem és dolgozom már jó néhány éve.

A villamosmérnök a mai értelemben olyan valaki, aki a villamosság fizikai megvalósulásaival (hálózatok, erősítők, egybek, az, amit szeretsz) foglalkozik. Itt elég erősen kell matek, enélkül nem nagyon megy, de talán itt a legkézzelfoghatóbb, amit csinálsz.

A programozó a következő lépés, megtanulsz megcsinálni egy web-lapot, vagy leprogramozni egy játékprogramot. Érdekes szakma, nagyon kreatív, a matematikai ismeretek fontosak, de nem elengedhetetlenek, talán itt okoz a legkevésbé gondot. De absztrakt gondolkodás, az nagyon kell!

A mérnök-informatikus a programozó történetének kiterjesztése, itt sokkal több elméletet kapsz, nem csak az a kérdés, hogyan írunk meg egy programot, hanem az, miért pont úgy, és hogyan lehetne még ennél is jobban? Nagy rendszerek programozásakor mérnöki feladat megtervezni az optimális felépítést, architektúrát, amit aztán a programozóknak feladatokra bontanak, és azok megvalósítják.

Legelsősorban azt tudatosítsd magadban, hogy mindegyik munkás lesz, a matek hármas azt jelenti, neked még többet kell majd dolgoznod, mint a többieknek. Az, hogy utána mi lesz, Anglia vagy más, azzal még várnék, négy-öt év alatt iszonyat sokat változik a világ. Azért angolul tanulj meg jól...

Sok sikert!

2012. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy már megvan a középfokú nyelvvizsga angolból, de az elmondottak alapján villamosmérnök-informatikus szakma lesz, esetleg mellette tanulok tovább programozni (a C++t kezdtem el, kisebb programokat (számológép, összetettebb spammer program) már tudok írni) aztán a kettőből majd összehozok valami használhatót. Zöldek mentek
2012. jan. 22. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!