Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzből tud megélni...

Mennyi pénzből tud megélni normálisan egy vidéki huszonéves Bp-n az egyetem után?

Figyelt kérdés
Albérlet, rezsi, BKV-bérlet, hazautazás, kaja, öltözködés, szórakozás néha.
2012. jan. 28. 19:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Az attól függ.

Mondjuk egy lakásnak a felét bérled, akkor 35 ezer.

A bérlet 10 ezer.

Hazaút havonta mondjuk 100 km-re (oda-vissza): 4 ezer.

Öltözködés egy cipő/szezon+ruhák: 10 ezer.

Szórakozás (hú, ezzel megfogtál) havonta: 10 ezer.

2012. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Önálló albérlet esetében minimum 150-et, megosztottban 110-120-at mondanék.
2012. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólással...minimum 150 000.


Albérlet (normális,jobb eset) 40 + rezsi = 60 000

BKV bérlet (nem tudom,kocsival járok ) havonta =6000

Hazautazás ( jobb eset,és havonta egy alkalommal) = 5-10 000

(meg attól függ hova)

kaja ( jobb eset)= 40 000 -50 000

öltözködés = mondjuk 30 000

szórakozás = 15 000


Mivel a " Normálisan" volt a kérdés,nem pedig "spórolósan",így ennek fényében írtam a választ.Ez persze még mindig nem "hawaii",de ennyivel el lehet vegetálni.

Üdv.

2012. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 tetro ***** válasza:
egyetértek. nagyon spórolósan 100, közös albérlettel. egyedül normálisan 150.
2012. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet, ha magának főz okosan, akkor a kaja lehet 20 ezer is, és öltözködésre 30 ezer szerintem több az átlagosnál. Szerintem átlagosan elég öltözködésre 5-10 ezer, mivel nem minden hónapban vesz valaki új cipőt, és új farmert.
2012. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

utolsó :

te már megint spórolás szempontjából nézed a dolgokat : "okosan"..ami azt sugallja,hogy oda kell figyelni,és ha már oda kell figyelni,az már átlag alatti.


A havi 5-10 ezer ruházkodásra az szinte csak úgy oldható meg,ha turkálóból vásárolsz,ami szintén átlag alatti.

2012. jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 tetro ***** válasza:
kaját ha egyedül élsz 20ból nem lehet kihozni ha egészségesen akarsz enni. lényegében a napi gyümölcs el tudná vinni a 20-at.
2012. jan. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Akkor levezetem jobban, ha nem értetek egyet.


Az okosan főzésnél én azt értem, mikor én szépen fellapozom a 100 legolcsóbb étel című könyvemet, és tápanyagdús, nagyon finom kajákat csinálok 300-500 Ft-ból egy napra. Plussz szendvics, gyros, tehát egyáltalán nem mondhatom, hogy spórolnék a kajával, és zsíroskenyeren élnék.


Ruházkodás:

1. hónap: cipő:10 000

2. h: két póló: 4 000

3. h: farmer: 10 000

4. h: zokni: 3 000

5...

Megcáfolhatatlan érvelés a butaságotokkal szemben: felbecsülhetetlen (csak heccből írtam a végét :)

2012. jan. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Ja, és turkálóba soha nem járok, a gyümölcsöt meg nem számoltam, de az se lehet kiemelkedő, ha nem esztek minden nap trópusi gyümölcsöket. Azt azért nem vettem számításba, mert haláli jó immunrendszerem van, nem is jut eszembe venni, csakha éppen van Sparos pakold meg a vödröt naranccsal akció.
2012. jan. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Tévedésben élsz,kedves Erős Immunrendszer.


Ha neked az normális,hogy havonta 1 cipőt,vagy 1 farmert,vagy 1 pulóvert engedhetsz meg magadnak,(vagyis választani minden hónapban 1 szükséges dolgot) akkor sajnálom.Számomra az már megint nem az "élhető" kategória...

Nem azt mondom,hogy minden hónapban ruhatár tuning legyen,de havonta 1-2 ruha vagy 1-2 felső,pulcsi,ing akármi,alsónemű stb...alap kéne,hogy legyen.Illetve (lányok esetében) kiegészítők (mert azokból sosem elég.És sajna egy medál nyaklánc például 4500.- .....és az még csak egy kiegészítő..)


A másik meg :

Nyilván nem csak ebéd van egy nap,hanem reggeli meg vacsora is jó esetben.

Egy hóóót egyszerű menü mondjuk :

Reggeli : rántotta ( majdnem 400.- a tojás)

hagymát,olajat nem számolom,az nem fogy olyan gyorsan


Ebéd : krumplistészta (csakhogy ne sznob kaját mondjak)

tészta is kapásból x száz forint..

krumpli,hagyma ,olaj,fűszerek szintén lassan fogynak,nem számoltam.


A rántottához jobb esetben eszel kenyeret.Mivel nem 1 szelet kenyeret veszel,.hanem (normál esetben) kilósat,az is kapásból 380.- mondjuk.


Persze jól esne egy pohárka tejecske is..szintén gyorsan fogy... kapásból x száz forint megint..


vacsorára meg nézed a falat,vagy veszel 200 forintért 2 szem gyümölcsöt....


A 300-500 forintos elméleted megbukott.


Lehet 300-500 ból kijönni,de csak pár napig...

Illetve az szintén a "meghúzzuk magunkat" kategória.

Tehát napi 300 forintból nem lehet normálisan étkezni.

Szépen hangzik,és tudom,nem tűnik ennyinek, de ha lebontjuk apróságokra a dolgot,máris kijön egy csinos kis összeg.Ami nem 300.-

Sose értettem azokat,akik azzal hadonásznak,hogy 300.-ból AZ ÉV MINDEN NAPJÁN kijönnek.


300 forintból kb 2 banánt veszek.

Erről ennyit.

Mondjuk én hál isten ( vagyis hála magamnak),megtehetem,hogy normálisan éljek,néha rendeljek.

Egy napi kajára (reggeli,ebéd,vacsora,esetleg közben még valami) a reális 2000.-


Ráadásul ott van a gyümölcslé is,ha nem csak vizen akarunk tengődni...az is naponta elfogy...és minimum 300.-...és az csak 1 ! gyümölcslé...erre kéne még 3szor étkezni is egy nap..

2012. jan. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!