Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell munkát keresni?

Hogyan kell munkát keresni?

Figyelt kérdés

Nincs más ötletem azon kívül, hogy a hirdetésekre mailben küldjem az önéletrajzom. Menjek be minden útbaeső boltba (eladó vagyok) és "nyaljam" be magam? Fiatal vagyok és dolgozni szeretnék, de lassan egy éve nem találok munkát.

Voltam gyári munkás fél évig, de nem kérek belőle, meg tanulni sem tudnék mellette. (Érettségi)


2012. márc. 12. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Jól mondod!

Álláshirdetés, Cégek személyes felkeresése. És persze egy fasza kis önéletrajz.


Nem tudom hol laksz, de vannak munkahelyek, ahol foglalkoztatnak részmunkaidőben is, diákszövetkezeten keresztül vagy direktben. Ilyenek a mozik, gyors-éttermek, összeszerelő-üzemek, stb.

2012. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kulcsszavak között van egy város. Az mellett lakom, de több ok miatt az adott városban keresek munkát.
2012. márc. 12. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:

A legesélytelenebb úgy munkát találni hogy küldözgeti az ember emailbe az önéletrajzát!

Nem csoda hogy nem találtál munkát!

Egy olyan álláshirdetésre ahol emailba kell elküldeni az önéletrajzot több száz önéletrajz érkezik be!Föleg úgy hogy az EGY expresses álláshirdetést csak a feladás napján szokták megnézni 1000-1300 között!

Annyi az esélye egy emailos önéletrajzos dolognak mint megnyerni a 5 lottót föleg hogy ha csak 2-3 embert keresnek!


Érkezzen be csak 500 önéletrajz és keresenek 3 embert!Akkor 3:500 hoz hogy téged választanak ki!A másik hogy vannak még aki személyesen mennek el azoknak nagyobb az esélyük!


És az nem benyalás hogy bemész minden útbaeső boltba hanem az a igazi munkakeresés nem az emailos (ami szerintem egy halott dolog)

És ha bemész egy boltba ne azt mond "eladó vagyok" :D

Nyomtass ki vagy 10 (fényképes) önéletrajzot és menj be minden útbaesö boltba!


De ha megmondanád hogy kb. merre laksz akkor tudnék mondani egy sport áruházat ahol rugalmas a beosztás(tudnál sulibajárni) és nagyobbrészt fiatal kolégáid lennének!És vasszigor sincsen mint eggyes helyeken!

2012. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A mailes önéletrajzküldés tényleg esélytelen, nagyon ritkán érkezik bármiféle visszajelzés. Kulcsszavak között van a város, de rossz ötlet volt így megadni. Egyébként Kecskemét.

Ahogy a sportáruházat írod, eszembejutott, van Decathlon is errefelé. Rákerestem, van állásajánlatuk, még eldöntöm jelentkezzek-e, mert én meg a sport az két különböző dolog. Eladónak meg pont sportkedvelő embereket keresnek. De azthiszem nincs vesztenivalóm.

2012. márc. 12. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Decathlont mondtam volna csak Pest megyében! :D

Veszteni valód nincs próbáld meg mindenképp!

2012. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lildlbe is sokfelé keresnek dolgozót, akár 4-6 órás, vagy teljes munkaidőre. vagy Aldi, Penny, Match, stb. biztos van pár ilyen bolt a környéken, menj be oda is.


Nos, nem tudom egyesek miért írják le a mailes álláskeresést. bár nem mind1, hol kerestek. az expressz sztem iszonyatosan komolytalan.

rá kell menni a profession-re, ott van egy halom hirdetés.

bármilyen hihetetlen, de eddigi munkáim 90%a onnan van, egyetlen olyan eset volt, h megláttam egy céget, megjegyeztem a honlapjuk címét, és küldtem CV-t. oda is felvettek, nagyon jó hely volt.


ha van pláza a közelben, akkor ott is ki szokták tenni a kirakatba, hogy eladót keresnek.

2012. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Penny, Lidl-be jelentkeztem, nem kértek belőlem. Aldi kicsit kiesik az útból, meg soha nincs álláshirdetésük. Nyitás előtt jelentkeztem, kb 60-80 km-re kellett volna mennem állásinterjúra, ez akkor nem volt és most sem volna kivitelezhető.

Profession-t nem igazán szeretem, lehet én keresek rosszul, de vagy "8" diplomás x év gyakorlattal rendelkező munavállalókat, vagy pedig fogalmamsincs milyen munkára keresnek embert a munkaközvetítő cégek és ezen állásokról információt csak regisztráció után adnak.

2012. márc. 16. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!