Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire könnyű kijutni az...

Mennyire könnyű kijutni az USA-ba munkavállalási célból?

Figyelt kérdés
Mit kell ahhoz intéznem itthon hogy kapjak zöldkártyát? Ill. csak úgy van esélyem, h. névházasságot kötök? Ha valakivel összeházasodom, és elváltam már, a kisgyerekkel mehetek át dolgozni? akkor is kell az apa beleegyező nyilatkozata, hogy elengedi a gyereket? Boston, NYC, Philadelphia városokban gondolkozom. Az angol nyelvtudásom nagyon jó, de akár egy vendéglátós helyen is kezdeném és onnan felfele. Tudom, nagyon nehéz ez így az én helyzetemben, de talán nem lehetetlen. Itt magyarországon a magyar csak a magyarnak az ellensége, tisztességesen dolgozik és átverik a munkahelyen, kirúgják a próbaidő alatt stb... azt hiszem, sőt tudom is (hisz ezt tanultam egyetemen ebből írtam a diplomamunkámat) USA multikulturális és még komolyan azt hiszem, az idegenekkel külföldiekkel szemben is emberségesebb, mint magyar a magyarral...

2012. aug. 8. 10:06
 1/5 A kérdező kommentje:
úgy értem ha elválok a férjemtől (folyamatban van) és egkapom a kisgyereket. És valaki amerikaival névházasságot kötni, van is ismerős, aki komoly kapcsolatot szeretne tőlem de én nem tudom, mit szeretnék, de elköltözni ebből az országból mert itt nincs megbecsülés.
2012. aug. 8. 10:08
 2/5 A kérdező kommentje:
kisgyerekkel gondolkozom ter,észetesen...
2012. aug. 8. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég nehéz, még házasság után sem biztos hogy megkapod a munkavállalási vízumot... hacsak persze nem vagy agysebész, genetikus, fizikus, vagy valami hasonló "nagyágyú", akkor házasság sem kell, megkapod anélkül is. Amúgy meg most az USAban sem valami fényes a helyzet...
2012. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na jah vmi univerzális szakma min doktori címmel. nah azzal könnyebb lenne... de bízom abban, nincs lehetetlen, csak akadályokkal kikövezett utak, amit át kell hágni hisz ha valaki valamit nagyon akar, azért tenni kell, a lehetetlent is megpróbálni. szolták mondani nincsen lehetetlen, csak TEHETETLEN!!!!
2012. aug. 9. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz, pl feketén kint lehet maradni, viszont azzal számolni kell, hogy semmi nem lehet a neveden, se ház, se kocsi se semmi. Mindenesetre sok sikert hozzá, másoknak is sikerült már:)
2012. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!