Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A TB-t, azt a havi 6390 ft...

A TB-t, azt a havi 6390 ft összeget hivatalosan minden hónap hanyadikáig kell befizetni?

Figyelt kérdés

Tehát most augusztus van. Az ehavit, hogy augusztusban biztosított legyek, azt még júliusban kellett volna, vagy most kell, vagy szeptemberben is elég?


MIndig a hónap 12. napja körül van a forduló, de mivel egyszerrre több csekket is kaptam, nem tudom melyik vonatkozik augusztusra...

Az írjon aki tudja pontosan, vagy be tudja linkelni az erre vonatkozó jogszabályt (amit én agyonkerestem már, de nem találom).

Köszi!



2012. aug. 15. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindig a következő hónap 12-ig (amennyiben ez munkaszüneti, vagy ünnepnapra esik akkor az azt követő munkanapig) kell befizetni.

A júliusit pl. augusztus 13-ig (12 vasárnap volt)

A nav honlapján biztos fenn van valahol az erre vonatkozó szabály. Régebben küldtek határozatot a fizetési kötelezettségről, abban is benne volt.

Ha belegondolsz, előre nem is tudhatod, hogy egész hónapban kell-e fizetned. Lehet, hogy pont 12-én elhelyezkedsz és akkor aznaptól már nem kell fizetned.

De megnézheted ügyfélkapun is az adófolyószámládnál, lekérdezed 2013 január 31-ig és a jan.12-i határidővel előírt összeg ugyanannyi lesz, mint a most aug. 13-ig előírt. (jövőre biztos emelik megint, de az emelt összeget majd csak februárban kell először fizetni)

2012. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!