Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes ezt...

Szerintetek érdemes ezt állásinterjún elmondanom?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy új munkahelyre pályázni titokban, úgy, hogy ahol most dolgozom, ne derüljön ki semmi, nehogy a végén két szék közé essek. Ha elmegyek az új állásnak az interjújára, szerintetek érdemes megmondanom az igazat, hogy nekem már van jelenleg munkahelyem, és az hol van, vagy pedig inkább tagadjam le? Melyik előnyösebb az új állás megszerzése szempontjából?

2012. aug. 15. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve akkor nyilván fogják tudni, hogy dolgozol, de előbb-utóbb úgyis kiderül. Én a helyedben nem indítanék hazugsággal az új munkahelyemen.
2012. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem fog a hátrányomra válni? Mondjuk megkérdezik, hogy miért akarok eljönni? Vagy ha esetleg értesül valahogy a jelenlegi munkahelyem róla?
2012. aug. 15. 18:29
 3/9 csibexke ***** válasza:
19%

Én a helyedbe sumákba csinálnám.

A cél a melohely váltás.


Amugy meg miköze a régi cégnek hogy te másikat keresel?

Halgatni arany.....


Vagy lehetsz egyenes,hogy a kis lelked megnyugodjon,de ha épp emiatt koppansz,akkor az elég sovány vigasz lesz amikor csekkeket kell befizetni......

2012. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a régi helyen nem szólsz róla, csak az utóbbi pillanatban, az nem gond, kivéve ha a főnököd nem kéri, hogy maradj még egy kicsit mert akkor köteles vagy és lecsúszhatsz az új munkahelyről. Viszont ha nem kérik hogy dolgozd le a felmondási időt akkor nem lesz gond. Az új munkahelyen én a helyedben megmondanám, hogy most is dolgozom, mert BIZTOSRA VEHETED, HOGY ELŐBB-UTÓBB MEG FOGJÁK TUDNI. Nem gáz szerintem ha megmondod, hogy váltani szeretnél, csak arra vigyázz, hogy nehogy rosszat mondj a mostani munkahelyedről, mert azt rossz néven vennék szerintem.
2012. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát hogy miért akarsz eljönni, az szerintem nem fogja érdekelni őket, de ha mégis, akkor mondhatod, hogy úgy gondolod, hogy talán a munkahelyváltás ösztönzőleg hatna rád és jó hatással lenne a teljesítményedre. Azzal nem áztatod az előző munkahelyedet.
2012. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
állásinterjún nem hátrány ha van közben másik munkád hogyha pályázol, álltalában meg is kérdezik hogy hol dolgozol most.
2012. aug. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia4


Allasinterjun meg fogjak kerdezni, hogy dolgozol-e jelenleg, vagy ha ezt nem akkro azt, hogy mikor tudsz kezdeni es esetleg most hol dolgozol. Szoval valamiylen formaban ugy is kiderul. A regi helyen meg legyel csendben...meg a legkozelebbi tagoknak se mondd el...csak a legutolso pillanatban...ennyi.

2012. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp mondd el, hogy dolgozol. Ha megkérdezik hol, akkor azt is.


Ahogy korábbi kommentelő írta, nem szabad hazugsággal indítani. És a hazugság ha kiderül, akkor biztosabb a 2 szék-föld eset, és a karriered során ezek az emberek többé tuti nem segítenek.


Gondolj a jövődre!

2012. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
El kell mondani, hiszen van olyan cég, akit érdekel, hogy kap támogatást, ha álláskeresőt alkalmaz, illetve, hogy tudsz-e azonnal kezdeni. És igen, meg fogják kérdezni, hogy miért akarsz eljönni, erre ki kell találni valami olyat, amivel nem azt mutatod ki, hogy hogy nem vagy lojális, összeférhetetlen. Ez elég nehéz, mert pl. nem szidhatod a főnököt, a kollégát. Ha teljesen más a munka, akkor esetleg mondhatod azt, hogy úgy érzed nem tudod a képességeidet megfelelően kiaknázni. A fizetés téma sem jó, ha szóba kerül, mert nem szabad anyagiasnak mutatkozni.
2012. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!