Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként segédmunkát...

Diplomásként segédmunkát végzek egy cégnél. Kell-e a cégnek emiatt több fizetést adnia? Foglalkoztathatnak egyáltalán segédmunkásként? Lásd alul.

Figyelt kérdés
A cégnél július 15 óta dolgozom segédmunkásként, bár diplomám van. Erre a hónapra a fizetésem 29000 Ft lesz, úgy hogy 10 napot 12 óráztam.(1 hetet 12 órát minden nap nehéz fizikai munkát, majd 1 hetet itthon vagyok). Szerződés szerinti bruttóm 95.000 Ft lenne. Jogos a felháborodásom? A körülményeket tekintve többet kellene kapnom?
2009. aug. 2. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mivel nem a diplomád miatt alkalmaznak, kötve hiszem, hogy több járna! Örülj, hogy nem csak a minimálbért kapod! Ha meg úgy adódik keres olyan munkát, amihez kell a diplomád is!
2009. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen keresem folyamatosan a végzettségemnek megfelelő állást, de élni kell valamiből addig is míg nem kapok (villamosmérnökként végeztem 1 éve).
2009. aug. 2. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Értem én, én is hasonló helyzetben vagyok. Felsőfokú végzettségem van, de most minimálbérért dolgozok, mert nincs más, de dolgozni muszáj!
2009. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha diplomád van akkor ne hözöngjél mert a kezedben a lehetöség az elörelépésre, csak egy kicsit még meloznni kell érte!!

Ne ragadj le a segédmunkánál! Mérd fel a terepet és ha van mód törj elöre, ha pedig nincs hová akkor válts helyet!!


Nagyon kevés az a diplomás akit tárt karokkal várnak a vezetöi székbe csakmert diplomája van! De legalább a lehetöséged megvan hogy ne csak segédmunkás legyél!!

2009. aug. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amugy tök sok elektronikai multi van miért nem probálod meg öket?
2009. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy pl klímázni is elmehetnél annak is eléggé szezonja van még...
2009. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetesen jelentkeztem az összes létező álláshirdetésre, sok helyre be is hívtak, csak amikor a szakmai tapasztalatra került sor, akkor megköszönték, hogy eljöttem. Pályakezdőként nem sok esélyt adnak az embernek. Sajnos a gyárak nagyrészét leépítették vagy legalább létszámstop van. Nem lehet csak úgy "előretörni".
2009. aug. 3. 00:20
 8/10 A kérdező kommentje:
23:31-esnek. Nem hőzöngök, csak tudod ezért a diplomáért én fizettem és nem a Te adódból vonták le. Nem is álmodom a vezetői székről, csak szeretnék a szakmámban dolgozni és nem mérnöki diplomával segédmunkásként kubikolni. Elvégeztem egy villanyszerelői tanfolyamot is, mellette elektroműszerész papírom is van. Mégsem vettek fel mert egyszerűen nincs rendes mérnöki tapasztalatom.
2009. aug. 3. 00:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldre ott tuti kapsz munkát,hidd el.Vagy keress az informatikában,oda is simán felvesznek,mondjuk SAP-snak,nagyon komoly rendszer és betanítanak teljesen,nem baj ha nincs tapasztalatod.Annyi lehetőség van ezt a "válság van" dumát meg hagyjátok már abba ez már nagyon rossz.
2009. aug. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És nyugi,hagyd ott ezt a kubikosi munkát,versenyképes műszaki végzettséged van,akárhova mehetsz,még nem is kell műszaki irányba.
2009. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!