Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam. Le kellene dolgozn...

Felmondtam. Le kellene dolgoznom a 30 nap felmondási időt, de táppénzen vagyok, a főnök meg azt hiszi, hogy csak kicseszésből!?

Figyelt kérdés
Mert felmondtam,de annyira rosszul voltam már,hogy nem tudtam bemenni dolgozni,ugyanis gyakorlatilag felkelni nem bírtam úgy fájt a gerincem.A munkahelyemen nehezeket kell emelgetni.Kiderült a röntgenfelvételből,hogy súlyos gerincferdülésem és nyitott gerincem van.De a főnököm leveleket írogat,hogy így meg úgy kicsesztem direkt a munkatársaimmal,hogy nem mentem be,szégyeljem magam,sbt.Még a maradék 2 hétre visszaengedett dolgozni az orvos.Bevigyem a leleteimet a főnökömnek megmutatni,hogy ez nem szimulálás és ne rágalmazzon? Ti mit tennétek? Engem felháborít!

2012. szept. 30. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Mit foglalkozol vele?!


Ne menjen rá az egészséged egy hülye főnökre! Küldd be neki a leleteid fénymásolatát és üzend meg neki, hogy kapja be.

2012. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, vidd be az igazolást, hiszen még ott dolgozol, erre ugyanúgy szükség van, mint bármikor máskor.

A felmondási időt ugyanis le kell dolgozni.

2012. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd be neki a másolatokat mert ezzel tudod bizonyítani neki hogy miért nem mentél be, hidd el ha ezeket látja jogilag nem szúrhat ki veled!
2012. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ha táppénzen vagy hogy mondtál föl?Nem hogy megvártad volna hogy ő szüntesse meg a munkaviszonyodat.Nem tudom mik a jogszabályok mert állandóan változnak de szerintem ha beteg vagy van munka alkalmassági is, ahol betudod bizonyítani hogy komoly betegséged van, és nem tudod a régi munkádat csinálni.Én biztos ezt tenném és még a 30 nap felmondási időt sem kellene ledolgozni.Mostanában az emberek nem mennek táppénzre csak ha komoly betegek egy a táppénz miatt mert olyan kevés,a másik hogy elveszitik az állásukat.De hirdetik fő az egészség!Vagy dolgozol és belehalsz, vagy kezelteted magad és nincs munkád!Sajnos a fönőkök csak a saját érdekeiket nézik tisztelet annak a kevés kivételnek.Az egészséged tényleg fontosabb!!!
2012. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most itt nem igazolásról van szó,hanem a leleteimről,hogy azt megmutassam-e neki! Mert nyilván táppénzes papírt viszek,ez magától értetődő.Amúgy felmondtam,mert besokalltam és a felmondásomra rá 3 napra úgy beállt a hátam,hogy el kellett mennem táppénzre,és a doki kivizsgálta az okot és akkor derült ki ,hogy mi a bajom.Tehát így a 30 napból 2 hete lassan táppénzen vagyok sajna a főnököm szerint ,mert nincs kedvem dolgozni,meg mert már teszek nagy ívben mindenre mert úgyis felmondtam.De nem így van.De még közel 2 hetet le kell majd dolgoznom,míg lejár a 30 nap.Remélem most világosabban tudtam megfogalmazni a dolgaimat :) és köszi a tanácsokat.Amúgy sajna nem tudom lesz.ni,mert én ilyen hülye lelkis vagyok!
2012. szept. 30. 10:49
 6/12 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem vinném be a leleteimet, semmi köze hozzá!

Amit le kell adj az a táppénzes papír. Az teljesen mindegy, hogy mit gondol a főnök, nem kell vele foglalkozni. Ha a teljes felmondási idő alatt táppénzen vagy, akkor így járt és kész!

2012. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

^^ Pontosan.


A (volt) főnököd véleménye meg ne számítson.

2012. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De még 2 hetet le kell dolgoznom és attól félek,bosszúból nem fogja kifizetni a bérletemet,mert mi van ha azt mondja,hogy felmondtam?táppénzem voltam 2 hétig tehát nem utaztam?akkor ő semmit nem fizet.lényegében megteheti,mert az utazáshozzájárulás adható,de nem kötelező.:(
2012. okt. 1. 10:42
 9/12 anonim válasza:
Sajnos igazad van a béred lehet nem kapod meg,de a leleteidhez semmi köze legfeljebb fordulhatsz munkaügyi döntő bírósághoz ha egyáltalán nem szüntették még meg.De utána érdeklődhetsz.Bár az ember nem akar ilyesmibe belebonyolódni pláne akkor nem ha úgyis otthagyja a munkáját ha meg nem akkor örökké szálka érted?Majd meglátod hogy döntesz azért irj kiváncsi vagyok hogy végződött a történet.
2012. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
BÉRLET áráról beszéltem.Szép lenne ha a ledolgozott napok után járó pénzemet nem kapnám meg :D!
2012. okt. 1. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!