Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli regisztrációnál...

Munkanélküli regisztrációnál milyen papírok kellenek az álláskeresési segély megkapásához?

Figyelt kérdés

Konkrétan: Friss diplomás vagyok és bejeneltkeztem álláskeresőnek, augusztus végén kell leadni a papírokat. Elvileg álláskeresési járadékra nem vagyok jogosult, viszont 1 évet dolgoztam szakmai gyakorlaton. Ezzel megkaphatom a második típusú álláskereséséi segélyt? (Az álláskeresési segély második típusa azon álláskereső részére állapítható meg, aki álláskeresési járadékra nem jogosult, de az álláskeresővé válását megelőző négy évben legalább 200 nap munkaviszonyban töltött nappal rendelkezik. afsz.hu)

És ha igen, kell a munkáltatótól vm igazolás, hogy megvan a 200 nap? Vagy hogy megy ez?


2009. aug. 10. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Amikor megszűnik a munkaviszony akkor adnak egy igazolást aminek "igazolás a munkanélküli ellátás megállapításához" vagy valami hasonló az elnevezése. Ezen rajta van a munkaviszonyban töltött napok száma illetve az átlagkereset. Azt nem tudom, hogy a szakmai gyakorlat alatti foglalkoztatás az munkaszerződéssel vagy technikailag másképp történik.
2009. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elvileg a főiskola és a munkáltatóm között volt szerződés kötés, akkor lehet, hogy elég a sulitól kikérni az igazolást?
2009. aug. 10. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Álláskeresési segélyt vagy járadékot az kaphat akinek van már legalább 13 hónap ledolgozott munkaviszonya..

A kereted pedig ugy néz ki hogy minden ledolgozott hét után egy nap támogatást vehetsz igénybe aminek összege elöször vmi 3 ezer ft körüli per nap aztán 30 napon túl csak 1500...


Az igényléshez kell a rózsaszín OEP kiskönyv bepecsételve minden eddigi munkahelyedről az eddigi munkáltatóktól kapott összes jövedelemigazolás, a magánnyugdíj pénztárad záradékolt belépési nyilatkozata. személyi taj adókártya bizonyítványok eredetiben.

2009. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöző vagyok!!

A legbiztosabb az ha bemész a lakóhelyedhez illetékes munkaügyi központba...

3 napi hidegélelmet, sátrat vigyél...

2009. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:-)
2009. aug. 14. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!