Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már az új adósáv szerint...

Már az új adósáv szerint számítják a fizetést? Mitől kaphattam több nettót, kevesebb bruttó bérre?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg a fizupapíromet és nem értem a dolgokat. ebben a hóban 16ezer ft-tal volt kevesebb a bruttóm, mégis 13ezer ft-tal TÖbbeT kaptam kézhez. Nézem az SZJA előleg sort és jóval kevesebb adót vontak le most, 30ezerrel. Nem értem, akkor most már az új adótörvények szerint számítják a bért? Vagy mi lehet az oka, hogy jóval kevesebb bruttóra, több nettót kaptam?
2009. aug. 12. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Július 1-től hatályos az új törvény, tehát a júliusi fizudat már aszerint kapod, illetve sokan megkapták a júliusi fizuval az előző hónapokban többletként levont adót is, mert a törvény visszamenőleges hatályú január 1től.
2009. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben a hónapban kaptad meg az elöző 6 hónap korrekcióját!

Mindenkinek most kellett kapnia a júliusi bérének kifizetésekor, mert júli 1-től él a változás. Ezért kaptál jóval többet most! Köveetkező hónaptól is több lesz, csak nem ilyen nagy öszeggel!

2009. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!