Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vége lesz valaha a pénz-játéknak?

Vége lesz valaha a pénz-játéknak?

Figyelt kérdés
Miért halmoznak fel az emberek annyi pénzt, amennyit nem tudnak elkölteni?
2012. dec. 2. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez rejtély számomra is, hogy minek spórolnak az emberek, ha soha nem élvezik az eredményét. Olyanok is, akiknek nem lesz örökösük. És még büszkék is arra, hogy milyen takarékosak.
2012. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Különbözőek vagyunk. Van, aki a mának él, ilyen a kérdés feltevője is. Van, aki gondol a holnapra, van aki a következő hétre, aztán van aki tovább is. Ezért tesznek félre pénzt.
2012. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azért takarékoskodok gyerekkorom óta (most 33 vagyok), mert sosem tudni, mit hoz a jövő. Nekem ilyen gondolkodásmódom van. Mára annyi pénzem van, hogy a havi kamatok elérték azt az összeget, amiért bizony sokan dolgoznak. Tehát, ha kirúgnának, sem esnék kétségbe.

Plusz a leendő gyerekeimet is tudom majd támogatni ebből az összegből, persze ésszerű keretek között.


Fontos megkülönböztetni a takarékos életmódot a tudatosan nélkülöző vagy csóró életmódtól. Igyekszem nem vonni meg magamtól semmit, viszont feleslegesen sem költekezek. A maradékot pedig elteszem, nem elszórom.

2012. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már folynak kisérletek a pénz megszüntetéséről és helyette egy olyan egységes fizetőrendszer létrehozásáról amely egy igazságosabban elosztható fizetőeszköz bevezetése lenne a cél,ami csökkentené vagy megszüntetné a jelenlegi hatalmas szakadékot gazdag és szegény között.Pont alapú kártyarendszer melyekben pontokat lehet gyüjteni vagy pontokat lehet adni/kapni iletve pontkért lehet vásárolni élelmiszert házat autót stb-t.Ha jövőben lesz még alkalmas ember arra aki képes lesz fizikai munkát végezni, akkor ők is pontokért fognak dolgozni.Ez várható a közeljövőben.
2016. júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!