Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában dolgozom 2. napja...

Ausztriában dolgozom 2. napja és már most ki vagyok. Felmondjak?

Figyelt kérdés

Viszonylag pályakezdő vagyok, de némi gyakorlatom van már a hotelszakmában (3 hó recepció magyarországon, 3 hós étterem spanyolo.).

Korábbi pár munkahelyeimen semmi problémám nem volt az alkalmazkodással, de itt ez valamiért nem működik (étteremben vagyok most is). Én elég kitartó és iszonyat szorgalmas embernek tartom, ezt megmondhatja korábbi spanyol főnököm, vagy a magyar hotel ahol egy jó recepcióst állást hagytam ott most decemberben EZÉRT a megaláztatásért, amit itt kapok...

Nem tudom szebben kifejezni magam. Második napom, és már elvárja a főnök, hogy mindent, de tényleg mindent tudjak - mi hol van, mit mikor, mit miért, mit mivel. Olyat is, amit első nap, nem is említettek. Egyedül kell majd vinnem a reggeliztetést, egy 100 fős étteremben ami még oké, de ma a Chefin egész nap a nyakamba lihegett és szó szerint, és ez nem vicc, elvárta, hogy kinövesszek még két kart, vagy sokszorosítsam magam, és mindent egyszerre. A lelkemet kidolgoztam ma reggel, beteg is vagyok, mert a szobámba jéghideg van, azt se tudtam hova szaladjak és reggel még az én fejem ordította le, mikor ő késett 1/4 órát, hogy miért reggelizem miért nincs még kész a büféasztal... Mikor első reggelem volt... és nem akartam korgó gyomorral nekiállni dolgozni.

Türelmes vagyok és toleráns, de itt rabszolgának érzem magam, és akkor borult ki a bili, mikor most reggeli műszak végén közölte, hogy este jobban fáradozzak, mert ez kevés... na ez az a pont ahol elgondolkoztam, hogy megéri e a szaros 1000 euró, hogy rongy legyek és féregként bánjanak velem, vagy csinálok egy olyan munkát, amit szeretek és amibe megbecsülik a munkámat 90.000 Ft-ért (felmondtam a recis állásomat, amit imádtam a mocskos pénz miatt).

Félreértés ne legyen tudtam, hogy sokat, és még többet kell majd dolgoznom ezért a pénzért, de ahogy bánnak velem... amit kapok, pedig minndent megtettem tegnap is ma is, ami az erőmből telik, és mégis azt képes mondani, hogy ez kevés.

Úgyhogy, ha nem rúg ki, akkor max. a próbaidőm végéig gondoltam maradni vagyis két hetet, ha bírom idegekkel és energiával... egyelőre végeérhetetlennek látom a ma estét is.

Ami még furcsa, hogy nem közöltek semmit, csak rögtön munkába állítottak. Jelenléti ív sincs, se azt nem mondták, hogyan kapok fizut, pedig van szerződésem rendes. Ezért szóljak nem??? A jelenléti ív miatt? Alkalmam sincs kérdezni ilyeneket, mert egyfolytában tennem kell a dolgom ilyenkor meg nincsenek itt.

Elnézést a hosszúért, de nagyon elkeseredett vagyok.

Szerintetek mit tegyek? Rengeteg pénzt áldoztam ebbe a munkába. tiroli állásokon keresztül jöttem, a kiutazás, a meleg ruhák és a szeretett állásom... azért akarnék két hetet maradni mert akkor nagyjából megtérülne a dolog... nem akarom, hogy kidobott pénz legyen ez! viszont már most nem bírom, se lelkileg se fizikailag. mert ez embertelen. és nem finnyás vagyok ! tudom mi a kemény munka, mert spanyolországban kijutott belőle a részem, de az hawaii nyaralás volt ehhez képest, amit itt kellene leraknom az asztalra!

mit kellene tennem??? össze vagyok zavarodva. egész élembe rossz döntéseket hoztam, azt akartam, hogy az itt 4 hó alatt megkeresett összeg a legnagyobb álmomat valóra váltsa (pilóta tanfolyam) és most az álmom lehúzhatom a lefolyón.


2012. dec. 8. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
És van időd ilyen hosszú kérdést írni? Légy még egy kis türelemmel, hátha jobbra fodulnak a dolgok. Ha nem, akkor keresgélj tovább!
2012. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van, mert fél 1-től 5ig szabad vagyok, és csak vegetálni tudok a gép előtt... ablakból látom a városkát, máshogy úgyse fogom.
2012. dec. 8. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Már minek mondanál te fel?

Ha már eldöntötted, hogy nem akarsz ott dolgozni, akkor szard le a Chopent, vagy ki a tököt, dolgozz úgy, ahogy neked jó. Ha meg pattog, akkor szólj be neki, hogy fogja vissza magát, vagy kap két büdös nagy pofont, hogy Berlinig gurul.

Aztán majd kirúgnak ők.

Vagy nem, akkor viszont normálisan tudsz dolgozni.

2012. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában van álláslehetőség, főleg így szezonban, válts munkahelyet, ha ennyire nem bírod! Beleszaladtál egy rossz cégbe. És? Keress másik helyet!
2012. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
keress másik munkát és utána mond fel. Még megvalósítható az álmod!
2012. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igen ezt megjártam... pedig a lehető legrosszabbra készültem fel, mondván ennél már csak jobb lehet, de hát ez a rémálmaimat is felülmúlja.

attól félek, hogy nem fizetnek ki. van érvényes szerződésem, de akkor is félek ettől.

azaz igazság abban reménykedem most hogy kirúgnak, mert az lenne a legegyszerűbb. ha a nőnek úgyse tetszik a pofám, vagy a munkám vagy egyikse, úgyis megteszi, bár lehet pont azért akarna megtartani, hogy valakin kiélhesse az idegbaját...

tegnap abba kötött bele, hogy a blúzom gyűrődött, holott előtte vasaltam ki, csak a munkától gyűrődött meg, a hordás miatt!!!!! meg a cipőmbe, ami speckó gyógycipő, direkt álló munkára... meg hogy a gatyám nem elég hosszú. ma ő farmerbe, meg szőrös mellénybe jött dolgozni, azt hiszem no comment.

na mindegy.

már eldöntöttem, hogy mindenképp felmondok, de a két hetet még próbálom legyűrni vhogy. az se érdekel, hogy otthon munkanélküli leszek tb nélkül.

2012. dec. 8. 16:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, ne mondj fel, keress egy jobbat! Helyből könnyebb dobbantani. Ne bántsd magad azért, mert esélyt adtál valami másnak is, még ha esetleg nem is sikerül elsőre megvalósítani. Tedd meg, amit tudsz, a többit meg engedd el a füled mellett! Sajnos a vendéglátásban rengeteg a stressz, de ennek ellenére egyes helyeken jobban kezelik a felmerülő gondokat.
2012. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kirúgott a nő :D :D kedden megyek haza :D
2012. dec. 9. 13:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor végül csak repültél :D
2012. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
naja bár sírok azóta... pedig tudom, hogy mindent megtettem...
2012. dec. 9. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!