Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR/interjúztatók: ha az...

HR/interjúztatók: ha az inetrjúztató csóválja a fejét (nemlegesen), a CV olvasása közben, miközben a szakmai tapasztalatáról beszél a jelölt; ez gesztikulálás arra, hogy a pályázó nem felel meg a pozícióra?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy csak olvassa szépen végig a sort, aztán mikor a végére ért, akkor csíííííng, kocsivissza mint az írógépen :P
2012. dec. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vicces. Az egyik legnagyobb tiszteletlenség nem odafigyelni arra, aki épp beszél. A CV-t előtte kellett volna elolvasnia. Nem várnék sokat tőlük.
2012. dec. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez mekkora bunkóság! Ha nem felel meg, minek hívta be az illetőt?

Egyébként ezt egyszer velem is megcsinálták: behívtak interjúra, ami abból állt, hogy én meg sem szólaltam, az interjúztató sorolta, hogy miért NEM felelek meg nekik.

Hát ez normális!?

2012. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jártam én is hasonlóképpen pár évvel ezelőtt, egy elég komoly állásinterjún, már angolul beszélgettünk, amikor a HR-es elkezdte húzogatni a száját, hogy az ÉN hobbim milyen távol áll az Ő érdeklődési körétől :D


Vicc az egész :DDD

2012. dec. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem egyszer közölték, hogy mivel élénkvörös a hajszínem, ezért nem felelek meg nekik mert nem Pumuklit keresik...

Na mondom azt kössz :D

Abban a minutumban álltam fel és hagytam ott szó nélkül a drága interjúztatókat :D

2012. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
65%

Kérdezőnek:

Van amikor jelentkezünk egy munkára ami a leírásban tökéletesnek tűnik de igazából nem felel meg a TE elvárásaidnak. Vannak emberek akik ilyenkor "bő májjal" szeretik piszkálni az interjúra érkezőket. Én igenis odateszem magam és kinyítom a számat (van mikor nagyon), hogy lássák, hogy én talpraesett vagyok. Semmilyen körülmények között nem hagyom magam. Az, ha beszélsz és nem figyel rád, nem azt jelenti, hogy nem hall. Ha pedig szándékosan csinálja akkor erre van egy szép kifejezés "bunkó". Azokat hívják be akik többnyire van esélye az adott munkabeosztásra. Ha közben beszél a szakmai tapasztalatokról akkor mondd igenis nekem van ilyen tapasztalatom és én úgy gondolom, hogy a maximumot nyújtanám a cégnek! Nem neki! A cégnek!

Az, hogy milyen színű a hajad, az a saját problémád. Van olyan pozició ami megköveteli a "jó megjelenést", ha ilyen van akkor egy hajszínre lehet változtatni bármikor. Ha ez miatt nem vesznek fel, akkor lehet elgondolkodni, hogy NEKED jó ez a munkahely.

Én is járok interjúkra, nekem is van rossz és jó tapasztalataim. 2 hete nagyon jó eséllyel indultam egy pozicióra mivel megvolt hozzá a tapasztalatom és az iskolám. Azonnal be is hívtak! De nem voltam egyedül, egy hölgyikével voltam aki hozzám képest dúsabb keblű volt. Persze felvették 10 osztállyal és tapasztalat nélkül! Na vajon miért... Meguntam szó szerint, hogy interjúztatók folyton a hátsómat lesik!

Tegnap voltam egy interjún. Már megmondom őszíntén annyira lehervadt és flegma lettem, mert mindig sikertelenül jártam, de bíztam magamban hiszen ezért tanultam! A menedzser próbált kifogni rajtam, de én szóra szót adtam! Eleinte "bunkó" volt (de én is :) ), utánna fordulatot vett magán. És a kezembe nyomta örömmel a papírt, hogy 3-án kezdhetek és neki ilyen emberre van szüksége. Semmilyen esetbe se legyél nyuszi, magyarokat megáldta az ég nagy szájjal :)) Próbát megér szerintem!

Remélem sikerül megtalálnod a célodat és a helyes munkahelyet!

Sok sikert kívánok neked és a többieknek is!

2012. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!