Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem lehetek hajókapitány,...

Nem lehetek hajókapitány, hogy dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
Imádom a hajókat, órákig tudnám nézni őket a kikötőben, sőt meg is teszem ha van rá lehetőségem. De megmondták hogy nőként semmi esélyen hogy hajókapitány legyek mert azok mind férfiak, csak olyat keresnek, és állítólag amúgy sem sikerülne mert depressziós vagyok és egy kis autót sem mernék vezetni és az ilyenek alkalmatlanok. Ez tényleg így van? Egyáltalán milyen sulit kéne elvégeznem hozzá? Minden vágyam ez... ha nem lehetek kapitány akkor értelmetlen az egész életem. Mit tegyek?

2013. jan. 24. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
2013. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Játssz SeaFightet legalább ott virtuálisan az lehetsz! :)
2013. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hollófernyiges ***** válasza:
71%
Pincér hajón még mindig lehetsz. Amúgy is, a hajósoknak csak igen kis része kapitány.
2013. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Te ezt ugye sose kérdezted meg?? Mert TUDOM hogy vannak nők is akik a hajós kapitányi feladatokat látják el. Még Magyarországon is van.
2013. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

Nőként is lehetsz kapitány szerintem. Személyesen nem egy női deckmant, matrózt, de még másodkapitányt is ismerek, onnan meg már csak egy lépés előre.


Kezdheted deckmanként, képesítés nélkül, vagy mehetsz a OKJ-ra is Matróznak, nem tudom idén ki és hol indít, de talán ők tudnak segíteni:


Magyar Hajózási Szakközépiskola és Szakiskola

1131 Budapest Jász utca 155.

OM azonosító szám: 035411

Telefonszám: (06-1) 3-299-290; 340-8346


vagy ők:


[link]


Utána meg jelentkezz ide:

[link]


Vagy ide, a suli is velük van kapcsolatban állítólag:


[link]


Gyűjtsd a matrózkönyvedbe a folyó kilométereket,tegyél szakaszvizsgákat, vezess hajót úgy leszel kormányos és így tovább.


Ellentétben az előttem szólóval, cateringbe (housekeeping, felszolgáló, bár, stb) csak akkor menj, ha nem nyersz egyből felvételt nautic munkára. Azután bent is lesz lehetőséged department váltani és első szezon után lehetsz deckman, matróz, stb. ugyanúgy, ugyanannál a cégnél.


Hajós életről, állásokról, stb. pedig kedvcsinálónak:

[link]


Fel ne add az álmaid! Viszonylag könnyen elérhető (könnyebben mint itthon elhelyezkedni), és jól fizet!


Kitartás, jó szelet! :-)

2013. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!