Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményed erről az...

Mi a véleményed erről az emberről?

Figyelt kérdés

Egy multi cég HR osztályán dolgozok egy rövid ideje és tegnap volt egy nagyon érdekes interjú alanyunk aki meglehetősen megosztott minket.

Kíváncsi lennék másoknak mi a véleménye róla.


Kezdjük a jó dolgokkal:

16 évesen magántanulóként érettségizett. Majd egy ösztöndíjnak köszönhetően az USA-ban tanult az MIT egyetemen (A brit QS cég 2012-ben a világ legjobb egyetemeként rangsorolta, olyan egyetemek előzve meg mint pl. a Harvard. Általánosságban is nagy az egyetértés abban, hogy ez a világ legjobb műszaki egyeteme!) Itt szerzett két Mater szintű mérnöki diplomát.

Aztán visszajött Európába és egy nagy Német autógyárnál vállalt munkát a kutatás-fejlesztés részlegnél. Innen pedig családi okokra hivatkozva nemrég visszajött Magyarországra. Ettől a Német autógyártól olyan ajánlólevéllel távozott amiben többek között az ez a két mondat állt: "Munkája az utóbbi évek több nagy fejlesztésének az alappillérét adta.", "Egyike a legmagasabban kvalifikált gépipari fejlesztő mérnököknek."

Angolul, Németül folyékonyan beszél.


Ennyit tudtunk róla mielőtt elnem érkezett az interjú ideje. Azt hittük abszolút főnyeremény. Aztán jött az interjú...


Bejön egy 33 éves fickó egy farmeben meg egy mellkasig kigombolt, feltűrt ujjú ingben. Egyébként kifejezetten prémium ruhadarabok voltak rajta, valamint a karján egy Hublot karóra. Mindkét karján és a mellkasán jól látható tetoválások. Egyik szeme alatt monokli! Mint később kiderült a hobbija a ketrecharc és a Thai box. Kifejezetten kisportolt és jó képű férfi.


Aztán a beszélgetés közben meg jött a döbbenet...

Nálunk 8-kor van a munkakezdés és ő kijelentett, hogy az neki nem jó mert 7-től 8-ig ő edz és ezen nem kíván változtatni. Így legfeljebb 9-re tud jönni. Már amikor bejön.

Ugyanis néha nem jár be dolgozni akár napokig is. Azt mondja néha edzés közben eszébe jut egy új ötlet vagy megoldás és ilyenkor elkezd rajta még otthon dolgozni. Ilyenkor ha félbe hagyná és bejönne a munkahelyre lehet kizökkenne a gondolatmenetből és inkább folytatja otthon akár napokig is.

Megesik olyan is mikor épp a munkahelyén van, hogy egyszer csak feláll és távozik. Ezt azzal indokolja, hogy ha elakad valamiben akkor kell egy kis lazítás. Ilyenkor elmegy edzeni és hátha közben megjön az "ihlet".

Amikor viszont a munkahelyén nagyon belelendül valamibe nem érdekli, hogy lejárt a munkaidő. Képes akár egész éjszaka bent maradni és eljutni az általa kitűzött célig.

Ezen kívül csak a saját számítógépén hajlandó dolgozni és a saját székében hajlandó ülni.

Egy irodában 3 embernél többel nem akar lenni. Virágokat, növényeket és folyamatosan szóló zenét szeretne az irodába. Nem szeretné ha irodájába lenne fénymásoló mivel felidegesíti.

Nem szeretne "csipogós" hangú növel egy irodában dolgozni. Valamint női főnökkel nem hajlandó együtt működni! Az önálló munkavégzést preferálja. Csapatban akkor tud dolgozni ha mindenki hozzá hasonló kvalitású. Azt mondja a nála gyengébb képességűek csak visszafogják így nem akarja rájuk pazarolni az idejét.

Saját parkoló helyet szeretne mert ugyan oda szeret mindig parkolni. fizetést 22 naponta szeretne kapni.

Ateista. Valamint nyíltan felvállalja, hogy rasszista (romák).

Fizetés igénye több mint 100%-al több az általunk gondoltnál.

Legfeljebb 2 évig dolgozna nálunk, utána külföldre szándékozik vissza menni.

Azt is leszögezte, hogy ő öltönyben nem jár dolgozni.


Tehetsége és szakmai tudása vitathatatlan. Több kolléga szerint még csak hozzá hasonló képességű mérnök sincs jelenleg a cégnél. Hatalmas potenciál van benne. A jelleme, viselkedése viszont nagyon is különc.

Tulajdonképpen parázs vita alakult ki rajta a HR osztály és a cégvezetés körében. Végül amellett döntöttek, hogy állást ajánlanak neki.


Akár munkatársként, akár párkapcsolatban tudnátok együtt működni egy ilyen emberrel? Illetve ha ti döntenétek a felvételéről akkor felvennétek?


2013. febr. 1. 10:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/124 anonim ***** válasza:
100%
Fel.
2013. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/124 anonim ***** válasza:
98%

felvenném (vezető vagyok) mert:

- gyűjtöm az őrülteket

- mert szeretem, ha a dolgozóm tisztában van az értékével

- mert irigylem, hogy nem vagyok ilyen, és jó naponta látni (már ha bejár), hogy van ilyen ember is

- mert úgy tűnik zseni

- mert elviszi a konkurencia, ha én nem veszem fel

- mert mintát adhatok a többieknek: ha te is ennyit és így tudsz tenni a cégért, akkor neked is járhatnak ezek a kiváltságok


mindehhez persze az kell, hogy legyen lehetőségem megfizetni

2013. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/124 anonim ***** válasza:
78%
Munkatársként, emberként nem tudnék vele azonosulni. Kizárólag azért lennék hajlandó vele együtt dolgozni, mert tényleg profi. Kérdés, hogy a kollégákkal hogyan jönne ki. Mert ha velük is ilyen magas lóról beszélne, akkor nem venném fel. Kinek kell, hogy bomlassza a kollektívát belülről?
2013. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/124 anonim ***** válasza:
86%

"Nem szeretne "csipogós" hangú növel egy irodában dolgozni."

"Valamint nyíltan felvállalja, hogy rasszista (romák). "


Mélységesen egyetértek vele.

2013. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/124 anonim ***** válasza:
93%
Jobban megérné a cégnek, ha mondjuk öt évre tudnátok szerződtetni. Én utánanéznék a régi munkahelyein mennyit kapott meg ezekből/mennyire teljesítették az extrának tűnő igényeit.
2013. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/124 anonim ***** válasza:
100%
ja, és önálló irodát adnék neki
2013. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/124 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezen csodálkozni. Mivel a szakmai képességei alapján már inkább ő válogat a munkáltatók között, nem csoda ha ő diktálja az igényket. Bár én eddig csak filmben láttam ilyet, de akkor az életben is megtörténhet ezek szerint.


Megmondom őszintén, hogy örülnék ha én is ilyen lennék, ha majd annyira jó lennék a saját szakterületemen (még tanulok), én is hasonlóképpen gondolkodnék. Mivel kicsi az esélye a munkanélküliségnek több mindent megtehet az ember és egy kicsit a saját igényei szerint is válogathat. Végül is egy munkaszerződés alapján a felek előre letisztázzák a részleteket, ha a munkáltató vállalja így akkor ebbe egy kívülálló nem szólhat bele.


Én is ateista vagyok és én is utálom a romákat és nem vagyok rasszita.

2013. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/124 anonim ***** válasza:
88%
párkapcsolatban biztos:))))
2013. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/124 poet1 ***** válasza:
80%
Én is vezető vagyok,de nem venném fel. Rontana az imidzsen. Nem áll arányban a kettő. Pontosan ellentéte a munkamorálnak akármilyen okos is. A munkahely nem szanatórium. Én felvettem egyszer vkit,aki rengeteg üzlettel állt kapcsolatban. Kineveztem Csoport vezetőnek, de hónapokig csak toleráltam a magatartását, profitot nem termelt, noha hatalmas lehetőségei voltak rá. Csak úgy elvolt. Megváltam tőle, ma már doktori diplomás dolgozik a helyén, és az ötletei hatására az érdekeltségeink 400 százalékkal nőttek. Pedig úgymond egyszerűbb mint a régi
2013. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/124 anonim ***** válasza:
80%

Hogy egy igazi ADH pasi,aki sikeres és példaértékű ember.Okos,gazdag,jól néz ki,sportos,szakember,mi kell még?

Nem csak a nők között hanem a munkahelyek között is váltogathat.

Na megis adtad a következő példaképemet.

Ez a srác egy tuti,sok férfi cserélne vele.

Én is azon vagyok,hogy ilyen szaktekintély legyek.


25Ffi IT mérnök

2013. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!