Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy jó önéletrajz,...

Milyen egy jó önéletrajz, vagy mit várnak el a HR-esek? Tényleg ennyire bejön nekik a Gerilla Önéletrajz szisztémája? Volt olyan aki már kipróbálta és tényleg megjött a siker?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Holnap kapom meg a könyvet (megvettem). Hát, kíváncsian várom, mennyit segít majd. Egy jó barátom ezzel a módszerrel talált állást 1 hónap alatt, 2 helyre is felvették. Én nagyon bízom benne.

Eddig csak pár helyre küldtem így el az önéletrajzom, és volt, ahonnan már másnap visszahívtak, hogy menjek interjúra.

2013. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A jó önéletrajz, lényegretörő, átlátható, nem ömlengős, mégis tartalmazza a legfontosabb tudni valókat a szakmai háttereddel kapcsolatban! Időrendben mindig a legfrissebbel kezded a felsorolást, a fejlécben a legfontosabb személyes adataiddal kezded. Fényképes! Nem családi, parti vagy kirándulós kép! Lehetőleg egyszerű fotó, semleges háttérrel.

1,5-2 oldalnál nem több a terjedelme (fiatalabbak esetén inkább 1 oldal ajánlott)!

Lehetőség szerint írjunk hozzá motivációs levelet.

2013. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Normál fotó, neved,emil,telszám, városod (a családi állapot,pontos lakcím nem kötelező)

Mhelyi tapasztalat, iskolák,ismeretek, nyelvek (egyéb, hobbi-ezek már nem kötelezők), max 1,5 oldal, de inkább csak 1 oldalas legyen!

A gerilla Cv is csak akkor segít, ha valós az állás (nem kamu) és tényleg keresnek embert, mert ha az államtitkár unokahúgának van ígérve az állás, akkor lehet cifra, rövid, hosszú, úgyis a kukában fog landolni, rá se néznek!50 felettiek pedig a gerillával se mennek sokra!

2013. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

A kérdezőnek és az eddigi válaszolóknak is:


Azt hiszitek számít valamit is, hogy milyen önéletrajzod van?


Ha az alábbi 3 kulcsszó benne van a CV-ben, nyert ügyed van, teljesen mindegy, hogy gerilla, europass vagy akármi.


1. Friss 4-5 éves releváns szakmai tapasztalat

2. A munkakörnek megfelelő végzettség

3. Folyékony angol nyelvismeret (bónusz ha német is)


Ha ez a három kritérium teljesül, akkor akár egy darab WC-papírra is írhatod a CV-d, ott leszel az interjún.

2013. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
4es: nálam mind megvan, mégis kuka, mert nem 5 éve tapasztalatom van, hanem 20 és 40 feletti nő nem kell sehova. Diploma, folyékony angol, német megvan!
2013. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van ilyen is, főleg, ha annyira túltelített a szakma, hogy vannak többen is, akik a kritériumoknak teljes mértékben megfelelnek (Közgazdász, HR, Marketing stb.). Ez esetben nyilván a fiatalabbak előnyben. Gondolom olyan szakmád van, amiben sok fiatal p.csa is van aki hasonló kompetenciákkal bír, mint te. Nyilván velük szemben mindig hátrányban leszel, mert a főnökök többségében férfiak. De a legtöbb helyen ez a három elég, hogy bejuss az interjúra. Persze ez nem készpénz, hogy felvesznek.


De, amit leírtam az lényegében igaz nem? Tehát írhatsz te is akármilyen gerilla önéletrajzot, nem vesznek fel mert 40 feletti vagy... Magyarul teljesen mindegy a stílusos forma, az összeszedett, szép, választékos megfogalmazás, egy dolog számít, a tartalom. Végzettség, nyelvtudás, tapasztalat esetleg az életkor és a pofa. A többi teljesen felesleges és időpocsékolás vele foglalkozni, a motivációk k.rvára nem érdekelnek senkit, nem is értem miért kérik...

2013. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen és az a kérdés, hogy a sok CV olvasásban megfáradt HR-es az évek után van e kedve egyáltalán egy agyoncicomázott dolgot végignézni, vagyis amikor logót raksz be, stb, hogy nem e üt vissza a dolog. Én egy helyre ilyet küldtem, többre nem is mertem. Mert van x hely ahova szeretnék menni, de ha már eleve elk urom ezzel, utána hiába küldök egyszerűbb fajtát, ha az első nem jött be, lehet előre beteszek ezzel saját magamnak. Nem?
2013. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Milyen logót raktál te bele?? :D
2013. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyek logóját is írja a gerilla önéletrajz, hogy oda lehet rakni azokét, akiket fel is sorolsz. Hogy egy logó tud jó referencia lenni. sőt oldalra akáridézetet az előző melóhelyreől, amiben dícsérnek, ilyenek. Érted?
2013. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Én még nem csináltam ilyen gerilla önéletrajzot, de szerintem a HR-t nem fogja érdekelni a logo, és egy legalja irodai munkára sem fognak felvenni Bölcsész vagy TTK-s diplomával, akármilyen jól is néz ki az önéletrajz. Pályakezdőkről nem is beszélve...
2013. febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!