Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sürgős! Nem akarom adósságokba...

Sürgős! Nem akarom adósságokba verni magamat, sem a családomat. Inkább segíteni szeretnék rajtuk! Aegon biztosító manager megújító programjáról információ? Érdemes belevágni? Nagyon kellene a pénz! (többi lent)

Figyelt kérdés
Elnézést, hogy ide írok, de itt vannak a "legtöbben" és tanácstalan vagyok!Álláshirdetésükben vállalkozókat keresnek, felsőfokú végzettséggel. Feladat biztosítások értékesítése személyesen, telefonon és tréningek vezetése a későbbiekben, esetleg toborzás! 6 Hónapos program lenne, ami alatt kapnál valamennyi fizut is. PSZÁF vizsga és vállalkozó igazolvány kötelező.( kezdő vállalkozó volnék, valamennyi kedvezmény járna is. Érdemes volna belevágni?Meg lehet belőle élni? Hallott erről valaki? Milyenek a munkaviszonyok az Aegonnál? Vagy ez is egy szép nevű biztosítósdi- házalós burkolt munka.Jó ideje nem találok munkát sajnos, szinte már bármit elvállalnék... Kérem akinek van tapasztalata ebben segítsen. Szívesen várom a véleményeket is!
2013. febr. 20. 20:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Gondolom, az ismét nem segít a helyzeten hogy nem vagyok olyan ember, aki átgázol mindenkin :-) Hiszek abban, hogy ezt a sors visszaadja egyszer....Eddig a munkahely hiánya miatt nem tudtam aludni rendesen. Lehet ennél meg a lelkiismeretemmel nem tudnék elszámolni. Írtátok, hogy a tanfolyam árát is bevasalják később úgy is.. stb... és hogy tényleg gyomor kell ahhoz, hogy ilyenben sikeres legyen az ember. Utána olvastam így most egy kicsit, és találtam ezt:


"Aki állást keres és napi rendszerességgel figyeli a hirdetéseket, biztosan találkozott már ilyen, vagy ehhez hasonló hirdetésekkel: "Nemzetközi hátterű cég pénzügyi területre keres munkatársakat magas kereseti lehetőséggel." Legtöbbször elvárják a "jó kommunikációs készséget", valamint "szakmai továbbképzést" és "karrierlehetőséget" ígérnek. Munkakereséseim során én is többször találkoztam ilyen cégekkel. És sajnos az egyikhez el is mentem dolgozni...

Tanácsadóik laptoppal felszerelve keresik fel ügyfeleiket, majd pontos igényfelmérés után befektetési tervet dolgoznak ki számukra. Az én feladatom a tanácsadók irányítása, munkájának szervezése, későbbiekben oktatása lett volna. A tanfolyam egy elegáns szállodában volt, 2 hétig tartott, teljes ellátást kaptunk, magas színvonalon folyt az oktatás, mindezt nem bírálom. Viszont rögtön az első napon kiderült, hogy ez egy biztosítási ügynöki tanfolyam!!! De hát már befizettem a pénzt, nem hagyhattam abba és különben is, nekem azt ígérték főnök leszek...

Megkezdődött a munka, első feladatként össze kellett írnom 100 ismerősömet, akinek van befektetni való pénze. Persze, honnan lett volna nekem, pályakezdő fiatalnak ennyi pénzes ismerősöm! De muszáj volt megkeresni egy pár nagyon távoli ismerőst, mert akkor nincs fizetés.A megbízási szerződés, ami nélkül nem lehet elkezdeni a munkát, egy 50 oldalas bonyolultan fogalmazott szöveg volt, amit az sem értett meg, aki alaposan elolvasta és értelmezni próbálta. Persze utólag kiderült, hogy tele van buktatókkal, amivel még jobban le lehet szivatni szegény alkalmazottakat! "


Attól tartok, valószínű, hogy ez is valóban ilyen. Pedig úgy örültem még délután, hogy végre valahára lesz egy szuper munkám..... :-( köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat

2013. febr. 20. 23:33
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kapsz az elején fizetést, meg fizetik a tanfolyamot, de ha 2 éven belül kilépsz mindent vissza kell fizetned kamatostul.

Én is elvégeztem egy tanfolyamot a biztosítónál, kiváló eredménnyel (nekem is diplomám van, nem is egy), rábeszélőkém is van, de sajnos egy olyan ismerősöm se, aki hülye és így 3 hó alatt nem kötöttem egy életbiztosítást sem. :-( Nincs ám táppénz, gyes, meg semmi, nem stabil munkahely. Ez nem állás. És MLMbe se lépj be. Napi 8 órás fix, teljesen bejelentett állásokat keress!

2013. febr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az életbiztosításokat már sok évvel ezelőtt is nagyon nehéz volt eladni. Ha nagy kapcsolatrendszered van, akik hajlandóak kötni, akkor jó. Egyébként nem. (És nagyon vigyázz, mert a baráti kapcsolataid egykettőre tönkremehetnek, ha nekiállsz neki terméket eladni, márpedig a bizosításértékesítő tankönyvek általában úgy kezdődnek, hogy írj fel 100 nevet akit ismersz...)
2013. febr. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!