Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetést kapok diplomás...

Mennyi fizetést kapok diplomás óvodapedagógusként, ha a szakmámban helyezkedek el pályakezdőként, de RÁT-osként, nyelvvizsga nélkül? Mit tudtok a RÁT-ról?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Aktív korúak rendelkezésre állási támogatása: RÁT.


A kezdő fizetésedet törvény írja elő, tehát a közalkalmazotti bértábla (2009-es) határozza meg. Ha jól emlékszem bruttó 122000 ft.


A nyelvvizsga hiányát viszont nem értem, mert hogy kaphattál akkor diplomát? Esetleg elmúltál 40 éves?

2009. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
22. életévem töltöm. Nem bőrkötéses diplomát kaptam, hanem a tanúsítványt, azt csak akkor kapom meg, ha már a nyelvvizsgám is a kezemben lesz. Most azt hallottam, hogy elvileg vagy a minimálbér, 71500.-, vagy a diplomás minimálbér 100000.- Ft jár. Köszi egyébként!
2009. szept. 10. 21:54
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Akkor szerezd meg minél előbb a középfokú nyelvizsgát! Az 1993. oktatási tv. szerint óvodaped.-i diploma az alkalmazás feltétele.

Amitől ideiglenesen lehet, hogy eltekintenének, ha sok volna a betöltetlen óvónői álláshely. De inkább az ellenkezője igaz.


Sok szerencsét és kedvedre való munkahelyet kívánok!

2009. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!