Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BMe Gépész BSc-vel pályakezdők...

BMe Gépész BSc-vel pályakezdőként hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

azt kell tudni rólam, hogy úgy végeztem el a képzést, hogy nagyon gyenge középiskolából jöttem, teljesen nulláról kellett megtanulnom a matekot meg ugy általában gondolkodnom, voltak személyiségproblémáim, pszichoterápiára jártam, szal nem volt egy leányálom, de 1 év csuszással, 4esre tudtam lediplomázni. Viszont egyetem alatt nem voltam tagja semminek, semmilyen szakmai tapasztalatot nem szereztem a kötelező gyakorlaton kivűl, ami nálunk 6 hetes és tényleg kellett valamit csinálni (nekem pl modellkisérletet tervezni-épiteni). De igy valóban éles szakmai gyakorlatom 0.


Ugy érzem, hogy igy CAD programokhoz érteni nem elég. Max akkor lenne elég, ha tényleg mesterien értenék hozzá (pl be tudnék modellezni egy autókaszni formatervet vagy egy durvább öntvényt)...de én csak átlagos vagyok. Angol nyelvvizsgám is tök friss és hiába olvastam el már több milliárd (szal elég sok) angol szöveget, mégse tudok beszélni...irni éppencsak.


És tök rossz látni, hogy a leglustább legbutább évfolyamtársam, aki már eleve bukott vagy 2 évet, na még az is dolgozik valahol, mert behaverkodta magát valahova...mert legalább haverkodni tud. Álláshirdetésekböl esélytelen bekerülni valahova átlagos képességekkel.


2013. márc. 1. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Audi, Mercedes, Suzuki, Máv, Bkv,Bosch, Knorr-bremse, Thyssengrupp...most így hirtelen ezek jutottak eszembe.
2013. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esztergályosként
2013. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el! Neked legalább jó szakmád van és angolod is valamennyi! Manapság, ha nem műszaki diplomád van, szinte semmit sem érsz a piacon, te ennyivel is előrébb vagy. Én úgy gondolom, hogy ez előbb-utóbb meg fogja hozni a gyümölcsét. Az angolra gyúrj! Próbáld meg talán a kreatívot, azzal ha mást nem is a beszédkészséget jól lehet fejleszteni! És én is az Audi, Bosch, Mercedes-t javaslom, ezek folyamatosan vesznek fel kezdőket.
2013. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
knorr behivott közvetitő-cégen keresztül, szal nem jelentkeztem külön. De nem vettek fel. Audio kizárva, mert nem megyek Győrbe, Boschnál meg nem ugy tünt mintha elég lenne egy átlag tudás. Az ilyen nagy cégek ugy szerzik az embereket, hogy már gyakornokira felveszik a hallgatókat és azokból termelik ki a leendő munkaeröt. Én ilyen jöttment vagyok a munkaerö-piacon.
2013. márc. 1. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Kezdjél el pókerezni. Én is mérnöknek tanultam, de aztán abbahagytam az egészet, mert felesleges. 4 éve profin pókerezek, havonta tisztán 220.000ft megkeresek vele. Ezenfelül külföldi pókerversenyekre is járok, ahol fizetik a szállást, kajámat, mindenemet.
2013. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem mentél el szakmai gyakorlatra suli időbenN

Nem a diploma jegye számít sőt a csúszás sem probléma,hanem TAPASZTALAT az az első a többi csak utána jön.

Nem győzöm mondani suli mellett ha tetszik ha nem EL KELL MENNI DOLGOZNI azonnal amint lehetséges.

2013. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!