Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával felvesznek szakmunk...

Diplomával felvesznek szakmunkás minimálbért fizető operátor pozícióra?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm, aki egy multinál dolgozik, azt mondta hogy nem vesznek fel diplomásokat operátornak. Ha letagadom, akkor esetleges ellenőrzésnél én meg a cég is bajba kerülhet. De azt nem tudom miért ne vennének fel így, lehet valami jogi oka? Többet kéne fizetni nekem még ha nem is a szakmám?

2013. márc. 4. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
De van ráépülő szakmád, mert ha nincs akkor mire kapnál szakmunkás minimálbért.
2013. márc. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem a szakmad, akkor max segedmunkasnak vagy betanított munkásnak vesznek fel....
2013. márc. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jogi oka nincs.

A szakmunkás minimálbér is csak egy köznyelvben elterjedt téves fogalom.

Minimálbér van és garantált bérminimum.


"Garantált bérminimum


A minimálbértől meg kell különböztetni a garantált bérminimum fogalmát. A garantált bérminimum egy magasabb minimálbér összeget jelent, amely a legalább középfokú iskolai végzettséget, illetve középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállalókra vonatkozik. Ennek mértéke a teljes munkaidő teljesítése esetén 2013. január 1-jétől havi 114.000 forint.

Hangsúlyozni kell, hogy a garantált bérminimumra való jogosultsághoz nem elég, hogy a munkavállaló középfokú végzettséggel rendelkezzen. Csak akkor kell ugyanis figyelembe venni, ha a munkavállaló által ellátott munkakör igényli a legalább középfokú végzettséget.


Például, a főiskolai oklevéllel építkezésen dolgozó segédmunkásnak nem jár garantált bérminimum. A munkakörhöz szükséges iskolai végzettséget meghatározhatja jogszabály, de maga a munkáltató is (pl. a munkaköri leírásban)."

[link]


Azaz nyugodtan felvehetnek, törvény szerint maximum a garantált bérminimumot kötelesek fizetni (ha a munkakör, vagy középfokú végzettséget, vagy középfokú szakképzettséget igényel)

Operátoroknál nem szoktak szakirányú végzettséget kérni. A lányom sógornője multinál dolgozik operátorként és egészségügyi szakközépben végzett.

2013. márc. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
semmi nem tiltja, hogy felvegyenek, és senkinek nem lesz belőle baja, ha letagadod a diplomát
2013. márc. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A garantált bérminimumot nem azért kell adnia a cégnek, mert az alkalmazandó emberkének végzettsége van, hanem ha végzettsége van ÉS az adott munkakörre elvárt a középfokú végzettség. Ha a cég operátori munkakörre nem vár el végzettséget, akkor a 98000-es minimálbért kell adnia, hiába van a felvett embernek magasabb végzettsége.
2013. márc. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megnyugtatóak a válaszok, én igazából örülni ennek a 114e forintnak még így diplomával is, hankookról van szó és ott mindenkinek szakmunkás minimálbért fizetnek ahogy tudom, még annak is aki "csak úgy" került be és nincsen olyan szakmája, de nincsen ilyen törvény hogy nem vesznek fel diplomást mert elvennék a 8álltalánossal rendelkezők helyét?
2013. márc. 4. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!