Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres Ausztriában egy...

Nozzy69 kérdése:

Mennyit keres Ausztriában egy kezdő szakács?

Figyelt kérdés
Egy szakácsnak stresszes illetve fárasztó a munkája?

2013. márc. 13. 23:00
 1/6 bumbi02 ***** válasza:

Brutto 1200-1300 körül. Heti 40 órával. Ha szezonozol, akkor ez netto 1200-1300-nál kezdődik. Kezdő szakácsként. De szezonban inkább heti 48 óra van (+ túlórák) .


És megint csak külön választandó a szezon, illetve az éves állás. Én a szezonról tudok nyilatkozni, idekint még csak abba kóstoltam bele. Stresszes, és kimerítő. Heti 6 nap, sokszor 7 nap munka, sokszor 10-14 órákat is kell dolgozni, és mindig van munka. Mikor otthon voltam éves állásban, ott napi 2 órát biztos unatkoztam a konyhán, mert nem volt mit tennem.. Itt ilyen még nem volt:)

2013. márc. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Ez azért nagyban függ attól is hogy hol dolgozol kezdőként. Mert egy bécsi jól menő helyen jóval többet fogsz keresni mint egy faluvégi kiskocsma konyháján.

Nekem sok szakács ismerősöm van kint, teljesen változó bérekért. Van aki 1000 eu-t, van aki 1700-at keres.

2013. márc. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Digo, ez pont fordítva van. Bécsben egy mosogató is kb 600-700 Eurót keres, viszont fent a hegy tetején, a legutolsó faluban már 1135-1200 Eurót. Mégpedig azért, mert Bécsben talál embert, viszont a legutolsó elzárt faluba már nehezebben. Kezdő szakácsként max. 1200 Euró, nálunk az összes magyar annyit kap, még az is aki nem kezdő. Aki 1600-at kap nettóba, az már mind osztrák illetve német.
2013. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%

3 évet dolgoztam kint, jó hogy megmagyarázod hogy nem kerestek a magyar szakácsok 1700 nettót. Bécs, I.ker.

A mosogatóknak is 5.5 eu (netto) volt az órabérük, azaz heti 40 órával havi 880-at vittek haza. 6-700-ért már meg sem érné kijárni, vagy kint szobát bérelni. 1000 eu-t bármelyik habiszti gyárban vagy akár újságkihordással, futárkodással is meg lehet keresni.

2013. márc. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És egyébként ausztriában aki jól beszéli a német nyelvet és csak egy alap melót pl szakács vagy pincér-ként dolgozik úgy egyedül könnyen megél mondjuk ilyen havi 1000-1200 nettóból?
2013. márc. 14. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:
23%

A szakács neked "alap meló"? :))

Szerinted minden gyakorlat nélkül hány pillanat alatt repülnél a konyháról?

Max egy mekibe tudnál elhelyezkedni gyakorlat nélkül, de ott is meg lehet keresni az 1100 nettót. Ebből viszont felejtsd el hogy jól élnél, ez egy alap fizetés.

2013. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!