Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban mennyire fontosa...

Önéletrajzban mennyire fontosak az "adatok"? És milyen hosszu?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy lakcim -ugy is e-mailt ir, vagy telefonal.

Kor

Kozepiskola (ha van felsofoku, ugyis tudja, hogy volt erettsegi)

Fenykep -ha nem kernek

Csaladi allapot

Hobby -ma mar nem divat

Ugye te sem irnad E/1-ben?


Milyen hosszu legyen? A fentiek amugy is novelik a terjedelmet, ugy tudom 1 oldal idealis "rovidseg", ha benne van minden info.



2013. márc. 18. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Kor -nem fontos feltünteni, főleg, ha 35 feletti nő, vagy 45 feletti ffi vagy, az esélyeidet rontja, bár a dátumokból úgyis kiszámítható

középsuli-nem kell, a diplomád van, kiv. ha vmi speciális pl nyelvi tagozatos

lakcím: város, irányitószám elég

2013. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

email, telfon-mindegyik legyen!

fotó-nem fontos, ha nem kérik

családi állapot-nem kötelező beírni és a tilos kérdések közé tartozik, elméletileg meg se kérdezhetik, persze ha fiatal nő vagy, úgyis megkérdezik, h mikor akarsz gyereket, van-e gyereked..:-(

hobbi-akkor fontos, ha vmi speciális vagy a munkával összefüggésben...CV mintákkal meg tele van a net

2013. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem CV mintak kellenek. Hanem azok velemenye, akik CV bongeszessel foglalkoznak.

Nyilvanvalo, hogy email es telefon kell. Fustjelekkel manapsag nem sokra mennek, ha el akarnak erni valakit :)


A gerilla oneletrajz jobban erdekelne, mit mond errol.

De koszi

2013. márc. 19. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:
A cím azért lehet fontos, hogy tudja az interjúztató, hogy a környéken laksz, vagy ingáznál. El tudom képzelni, hogy valaki az alapján is szűr, hogy mennyire lesz problémás a dolgozó közlekedése.
2013. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi.


Egyebkent azert tartom butasagnak a cimet, mert a jelentkezo ugy is tudja, hogy be tud-e jarni, vagy sem.

Mitol fel a munkaltato vajon, ha mas vaosban lakik..? Nyilvan Nyiregyhazarol nem fog Szombathelyre ingazni.


Mas kerdesre sajna nem jott valasz.. :(

2013. márc. 26. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Csakhogy az ingázó dolgozók problémásabbak. Nyilván ez munkakör függő is, a nagyon telített szakmáknál jobban fog szanálni a munkáltató, mert megteheti, hogy olyat alkalmazzon, aki öt percre lakik a munkahelyétől, mert az nem fog szólni, hogy megy a busza, nem fog elkésni, mert kimaradt egy járat, stb.

Hogy munkakör-függő, szerintem a többi kérdésedre is igaz. Kort nem célszerű írni (nyilván ez azokat érinti, akiknek ebből hátránya származna - túl fiatal vagy túl idős). Családi állapotot én még nem láttam önéletrajzban leírva. Hobbit érdemes írni, hogy kiemelkedj általa a tömegből, legyen miről csevegni az interjú elején.

Az e/1-et nem értem, hacsak nem elbeszélő önéletrajzról van szó, ami nagyon nem javasolt, nem fogja a hr-es végigbogarászni, kivéve, ha ők kérték, hogy ilyet írjon a jelentkező.

Kb. 1 oldal az ideális, de ez szerintem szerkesztés kérdése is. Legyen benne minden releváns szakmai tapasztalat és végzettség, az a lényeg.

2013. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi, ertem.


E/1 : lattam ismerosoknel, hogy igy irtak meg. Nem elbeszelesben, mint 2o eve.

2oo5: Aruhazi alkalmazott..

Megrendeltem a hianyzo keszletet. Segitettem feltolteni a pultokat.


Vagy vmi hasonlo.


En nem hinnek, hogy ez divat. A csaladi allapot sem. En cimet se irnek..:)


Miben masabb ma egy komoly cv vajon, ami feltunik a HR-esnek.


Ja, jut eszembe. Mivel masabb az az onelertajz, amit egy hirdetesre kuldok be, vagy felrakom a netre?

2013. márc. 27. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!