Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új Munka törvénykönyve...

Az új Munka törvénykönyve szerint a túlórákat csak akkor lehet "lecsúsztatni" ha a felek ebben előzetesen megállapodnak. És mi a helyzet azon munkahelyekkel ahol a túlórát se ki nem fizetik, se le nem lehet csúsztatni?

Figyelt kérdés

Én a munkahelyemen heti majdnem 10, havi szinten 40 órát túlórázom (40 óra = 1 hét!). És a főnök a lehető legjobb megoldást választja. Se ki nem fizeti, se le nem lehet csúsztatni-egyszerűen benyeli a túlórapénzt és minden dolgozó bekaphatja ha nem tetszik.

Ha valaki szólni merészelne, már másnap adná is fel az álláshirdetést ahol az illető állását hirdeti meg.

Így mindenki befogja a pofáját és dolgozik ingyen.

Ki mit szól ehhez?


2013. ápr. 4. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek Magyarországon!
2013. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ja ennyi?

ennyit én is hozzá tudok szólni

2013. ápr. 4. 21:33
 3/4 anonim válasza:
Igazándiból az a baj, hogy mindenki félti a munkáját, mert nem egyszerű találni, és nem meri kinyitni a száját. Ha többen csoportosan tennének valamit ez ügyben, talán lenne megoldás.....
2013. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát igen. ha nem egy birkacsorda dolgozna nálunk, hanem gerinces emberek akkor talán.

elmondom, hogy ez egy iskola, ahol csupa diplomás ember dolgozik, és ennek a csupa diplomás embernek összesen nincs annyi tartása mint egy meztelen csigának.

gerinctelen, birka, gyáva undorító patkány mind. meg is érdemlik voltaképp-engem is beleértve.

vágóhídra való birkák.

2013. ápr. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!