Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy év bejelentett 4 órás...

Egy év bejelentett 4 órás munkaviszony is egy év munkaviszonynak számít? És mire jogosít pontosan az egy év?

Figyelt kérdés
Sajnos sok kérdésben nem vagyok tisztában a mai jogszabályokkal, és épp munkahelyválasztás előtt állok, ezért nagyon jól jönne egy kicsit több információ. Ha félállásban vagyok egy évig, az is egy év munkaviszonynak számít? A számomra lényeges kérdések a GYES, a nyugdíj, a TB és az esetleges munkanélküli segély. Amennyire én tudom: TB-t magadnak fizeted, ha nem vagy bejelentve, ami nem óriási tétel, de elvileg van valami módja, hogy az állam fizesse egy ideig - ez nagyon fél információ, fogalmam sincs, van-e alapja. A nyugdíj az alapján számolódik majd egyszer, hogy ténylegesen életedben mennyit dolgoztál bejelentett munkahelyen. A GYESről semmi infót nem tudok, a segélyt meg elvileg csak egy év munkaviszony után lehet igénybe venni, de csak 3 éven belül, és nem nagy összeg (és az is csak kb. 2 hónap). Bármi korrigálásért, vagy plusz információért ezen felül hálás lennék :)

2013. máj. 26. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
A 4 órás meló csak fél év munkaviszony.
2013. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg nagyon félre értettél sok mindent.

Van a gyes a gyermek gondozási segély és a gyed a gyermekgondozási díj, ja és a Tgyás is.

Gyes alanyi jogon mindenkinek jár aki életében egy percet sem dolgozót az is kap, a kisgyerek 3. éves koráig. Ez 25. ezer Ft.

A gyed van munkaviszonyhoz kötve, minimum egy év munkaviszony kell a szülés megelőző két évben, és a munkaviszonynak a szülés pillanatában is élnie kell. Ez a fizetés 70%. Na ezért nem mindegy mennyire vagy bejelentve mert 4. órába gondolom még minimálbére sem.


Ha munkanélküli vagy és bejelentkezel munkanélkülire és szociálisan rászorulsz akkor egy évig átvállalja a Tb-det ami havi 6600Ft

2013. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Erre biztosan tudom a választ, mert én is részmunkaidőben dolgozom (4 órát), így bementem a NAV-hoz megkérdezni. Nyugdíj, munkanélküli segély, GYED és minden egyéb társadalombiztosítási ellátás esetében az számít, hogy a havi béred eléri-e a teljes minimálbért (tehát nem az arányos részét). Ha igen, akkor teljes szolgálati időnek számít függetlenül attól, hogy naponta 2 vagy 12 órát dolgoztál.
2013. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Hát az enyém nem éri el, és ráadásul biztos nem lesz még 2 éven belül gyerekem, szóval ez eldöntötte azt a dilemmámat, hogy az egy év miatt maradjak-e egy rossz munkahelyen... :)
2013. máj. 26. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!