Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszeriparban mennyivel...

Gyógyszeriparban mennyivel nézik többre a gyógyszerészt mint a vegyészmérnököt?

Figyelt kérdés
Tesznek különbséget a kettő között?
2013. jún. 16. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Többmilliárd forintokat megforgató gyáraknak nem az a lényeg, hogy kit "becsülnek" többre. Sok gyártópozícióhoz konkrétan vegyészeket keresnek, máshoz mindkettő jó, megint másokhoz konkrétan gyógyszerész. Teljesen más a minőségbiztosítói állás, mint a mérnöki pozíciók.
2013. jún. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Saját tapasztalat és vélemény: szerintem még mindig tesznek, sőt én gyógyszerészként kerültem sokszor a munkahelyemen kellemetlen helyzetbe emiatt (pl. amikor megbeszélésen a minőségbiztosító csoportvezető közli velem, hogy jajj hagyd csak, ők nem gyógyszerészek, ezt úgysem értik). A felvételnél is minimum előny, még termelésben is, ha valaki gyógyszerészként végzett. Fizetésben az én cégemnél elvileg nincs különbség, bár azt azért tegyük hozzá, hogy az osztályvezetőink ill. az igazgatónk sem gyógyszerészek, tehát miért is lenne. Az előző munkahelyemen viszont konkrétan kétszer annyit kerestem, mint a vegyész _főnököm_, pusztán a végzettségem miatt, tehát igen, akár még a bérezésben is lehet különbség, munkahelye válogatja, ill. sok helyen a gyógyszerészeket is differenciálják (elsőgenerációs/dinasztia, SOTÉs/egyéb, szakgyógyszerész/"sima gyógyszerész"). Ha ez nem lenne eléggé feszültségkeltő, akkor ott van még a diplomával kapott két betű, na az szúrni fogja mindenkinek a szemét - nálunk legalábbis állandó vitatéma van belőle, hogy miért nem csak az használja a dr. titulusát, akinek PhD-je van.
2013. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Semennyire.

Vannak területek, ahová vegyészmérnöki diploma kell, vannak ahová gyógyszerészi, és vannak, ahová a kettő közül bármelyik "jó".

A mi cégünknél semmi különbség nincs a vegyészek, vegyészmérnökök, és gyógyszerészek között a fizetés, illetve a munkakör tekintetében.

Viszont nem régóta a gyógyszerészek végzés után használhatják a Dr. rövidítést; erre még mindig sokan felnéznek, mert keverik a tudományos fokozattal.

A gyógyszerész dolgozhat gyógyszertárban, ahol a vegyész(mérnök) nem,a vegyészmérnök meg bármilyen vegyi üzemben, ahol a gyógyszerész nem.

2013. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Igen nálunk is tesznek. A gyógyszerészeket sokkal jobban elismerik, ez pénzben is és sok minden másban is észrevehető. Egyébként a gyógyszerészekben van is egy ilyen egészséges beképzeltség, és ez is arra készteti az embereket, hogy másképp nézzenek rájuk. Meg persze alapból a tehetségesebbeket veszik fel erre a szakra, így alapból értelmesebbek.
2013. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt azért nem mondanám, hogy értelmesebbek a gyógyszerészek!! Kikérem magamnak!!!

Csak régen az volt a jellemző, hogy bár alacsonyabb volt a felvételi ponthatár vegyészre, azokat, akik nem "odavalók" voltak 1-2 év után kiszórták az egyetemről. Manapság nincs rosta, boldog-boldogtalan elvégzi a szakot, sok a felesleges vegyész-vegyészmérnök, nem tudnak elhelyezkedni és egyre kevésbé fizetik meg őket. :( De a gyógyszerészin is csökken a színvonal erőteljesen.

2013. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!