Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megyeszékhelyen lakom, tavassz...

Megyeszékhelyen lakom, tavasszal diplomázom közgazdászként, van már másfél év szakmai gyakorlatom. Anyagi okok miatt szeretnék már most elhelyezkedni. Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

Jelenleg is gyakornokoskodom egy multicégnél, de nem szeretnék "rendes" dolgozóként is itt dolgozni a későbbiekben. Hogy álljak neki munkát keresni? A neten szinte semmi értelmes álláshirdetés nincs, főleg ebben a régióban. A kapcsolati tőkém se a legjobb. Ha "csak úgy" bemegyek személyesen egy-két helyre, leadom az önéletrajzom, esetleg beszélek a főnökkel, ez szerintetek nagy butaság?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2009. okt. 18. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát... szerintem dolgozz. Ha rám hallgatsz. MELÓÓÓ
2009. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mért nem akarsz ott dolgozni? Legalább van munkád.

Na nembaj, ha nem hát nem, majd megtanulod, mi van odakint.

2009. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a "segítséget"!
2009. okt. 18. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit, én ugyanis már diplomáztam és nincs munkám.

Néha visszaírnak a cv-re, hogy kösz de nem, de a legtöbb helyen azt se teszik. Mindenhol x év gyakorlatot várnak el, nem gyakornoki munkakörben.

Szóval nekem ez a tapasztalatom. Én a helyedben nem ugrálnék, hanem örülnék, hogy van hely ahova fordulhatok, és ott lehúznék pár évet, hogy legyen mit beírni a cv-be.

2009. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is nagyon jól tudom, hogy manapság nem lehet ugrálni, nem is azt mondtam, hogy gondolok egyet és otthagyom a munkahelyet, amíg nem találok mást, addig ez van, én pont abban kértem segítséget, hogy hogyan tudnék hatékonyan munkát keresni máshol. Az, hogy szar manapság az élet, azt én is tudom, de nem erre szerettem volna választ kapni, hogy megerősítsenek benne.
2009. okt. 19. 06:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem hallgatnék a többiekre, hanem a saját ötletedet követném. A nagy cégeknek pont az ilyen középszerű emberek nem kellenek, akik inkább elmennek szar munkát gürizni, csak legyen valami, aztán szépen elsüllyednek a süllyesztőben. Menj egyik cégtől a másikig bátran, ne hagyd hogy kedvedet szegjék és valakinek majd fel fogsz tűnni. Az ilyen bátor és talpraesett fiatalokat keresnek a cégek. Ne add lenntebb, mert akkor ott maradsz. Tapasztalatból beszélek. Én is úgy tettem, mint az egyik kedves tanácsadó, és itt is maradtam, lenn.
2009. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na és ha nem úgy tettél volna, akkor meg lehet, hogy éhenhalsz, mert két ló között a földre esel és nincs semmilyen munkád. Legalább úgy írtad volna ezt a tanácsot, hogy neked már sikerült ez, de nem, meg se próbáltad.

Én elhiszem, hogy mindenki azt szeretné, hogy befutott, sikeres ember legyen, aki válogat a munkák között, és valóban vannak ilyenek, de szerintem az ilyeneknek vagy jó ismeretségük van, vagy pedig jelentős tapasztalatuk egy olyan szakterületen, amihez senki más nem ért.

És nem azt mondtam, hogy fel kell adni, hanem azt, hogy most ez van.

2009. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!