Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit gondoltok a tőzsdézésrő...

Ti mit gondoltok a tőzsdézésről? Vélemények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Aki tőzsdézik, annak minimum egy másodállás szintjén kellene kezelnie a tőzsdézést, de inkább még annál is komolyabban. Sok időt szentelve a tanulásra. Szóval aki el is kezdi, ne rakja bele egyből a fél vagyonát, tanuljon meg olyan alapfogalmakat (és az alkalmazásukat), mint diverzifikáció és kockázatkezelés. Olvasson könyveket a legjobbaktól, olvassa a magyar guruk blogjait és kövessen nyomon a világgazdaság és a tőkepiacok híreit folyamatosan.


Nekem ez a jövedelemkiegészítésem és ilyen formában a nem hivatalos másodállásom is, amiből rengeteg pénzt teremtek magamnak. Alapból a fizetésemből nagyon sokat tudok félre tenni és ennek egy jó részéből tőzsdézem. Ha éppen nem látok jó lehetőséget, akkor addig pénzpiaci alapban vagy állampapírban tartom a pénzem.


6 éve csinálom és megfelelő kockázatkezeléssel, ezért soha nem voltak komolyabb veszteségeim. Sőt a 2008 végi - 2009 eleji esésből is pozitívban jöttem ki, mert akkor szinte csak indexshortoló ETF-jeim voltak. Egyesek szerint kell a tőzsdézéshez, hogy az ember egyszer-kétszer mindenét elbukja. Ez velem még nem történt meg, de elég ilyen emberrel találkoztam és olvastam róluk, hogy szinte már teljesen átéljem a történetüket.


A tőzsde van érted és nem te a tőzsdéért. Amit megnyersz, annak egy részéből jó néha magadra költeni, mielőtt visszavenné a nyereséget a piac. Amit elköltöttél a tőzsdei nyereségből, az már el nem veszhet. Azért csinálom, hogy legyen bőven elég pénzem az élet jelenlegi és későbbi élvezetére is, amikor már abbahagytam.


Nem kell ész nélkül a falnak rohanni. Először csak részvényekkel és ETF-ekkel kezdtem. A bonyolultabbak, a határidős kontraktusok, opciók, certifikátok csak később jöttek, évekkel később, mint az alapok. Nem hiszek abban, hogy a tőzsdén lehet a 10 milliódból 100-at csinálni különösebb okosság nélkül, inkább abban, hogy a 10-hez még hozzáteszel év közben a fizetésedből 1-2 milliót és azon túl elérsz rajta átlagban 15-20% hozamot évesítve.


Ha úgy érzed szorít valami, az idő, vagy bármi, akkor pedig elég ha nem csinálsz semmit. Például most azon izzadtam, hogy vajon ősszel végre jön-e egy kis tőzsdei korrekció vagy összeomlás, vagy sem, ezért longban vagy shortban legyek-e. De ha nem vagyok biztos a helyzetben, megtehetem hogy egyikben sem legyek és csak nézzem, hogy mi történik.

2013. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy tőzsde mellett más nem fér meg. Illetve igen, ha inkább fundamentális elemzések alapján, hosszabb távra fektet be az ember pl. részvényekbe.


Viszont ha nem hosszútávban gondolkodunk akkor 0-24 órás odafigyelést igényel. Pl. én alvás idejére is beállítok riasztásokat bizonyos árfolyamszintekre, amiket ha elér akkor beavatkozás lehet szükséges, ilyenkor meg szólal egy általam beállított zene és már ott is vagyok a gép előtt.

Egész nap sok utánanézést igényel, figyelni a makro híreket, vállalati híreket stb.


Én amúgy hiszek abban, hogy lehet relatív kevés pénzből nagyon sokat csinálni, de ez nem egy máról holnapra történet. A TÜRELEM nagyon fontos tulajdonság. Igazából tőzsdére majdhogynem születni kell, egy ideges ember ne tőzsdézzen, mert 100% hogy elégeti a pénzét.


A legtöbb ember alkalmatlan lenne rá mert megfojtaná a pénz súlya, és kedvezőtlenebb mozgás esetén ez befolyásolná a döntéseiben ami szintén nullázáshoz vezethet.



Én amúgy személy szerint fél évet dolgoztam egy brókercégnél, és onnan váltottam, mert nem akartam leragadni egy helyen ahol van egy felső korlátja az összeszedhető pénz összegnek. ( ez nyilván nincs kőbe vésve, hogy mennyi, de az ügyfélkör is véges, sok lóvét elvisz a cég jutalékként stb...)

Szóval most van egy számlám, és magamnak csinálom, mindent ez alá rendelve, 0-24-ben, igaz nem régóta, kb 4 hónapja, de ezidáig felülteljesítem a saját magam által előírtakat.

2013. aug. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, amiket fent mondtak. Szerintem úgy a legcélszerűbb, ha bróker vagy, és úgy csinálod a sajátodat. Így meló közben alapból képben vagy, tudod, merre megy a piac. Senki nem mondta, hogy a bróker nem tőzsdézhet, vagyis nem korlátozódik az ügyféljutalékban a kereseted.


Általában saját cégen belül tiltják, mert "ne a saját dolgodat intézd", meg ügylet allokációban túl nagy a kísértés, hogy magadra teszed a legjobb árú kötéseket az ügyfél esetleges kárára. Emiatt a legtöbben másik cégnél nyitják a saját számlát, aztán adogatják be a kötéseket a "brókerüknek" (=tönnyire olyan haver, akivel este sörözöl, és szintén bróker, aki szintén nem a saját cégénél csinálja a privát tőzsdézést). :)


Előnyök: fix bér van (nem magas), tb stb fizetés megoldva, jutalékbevétel van, infrastruktúra és információ van. "Hátránya", hogy ezért cserébe az ügyfelekkel tényleg kell foglalkozni, jutalékban számokat hozni kell.

2013. aug. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. A második jól látta, valóban a fundamentális elemzést részesítem előnyben és hosszabb távon tervezek általában. A pozícióimat vagy néhány hónapig tartom rendszerint, vagy addig, amíg teljesül rájuk a kitűzött célom (mondjuk +50% emelkedés). Nyilván ez utóbbit, csak akkor, hogyha rövidebb idő alatt teljesül a cél, mint a néhány hónap. Sosem ragadok bele egy részvénybe sem.


Annyi előnyöm van, hogy a bankszektorban dolgozom viszonylag magas fizetésért, aminek nem sok köze van a tőzsdéhez igaz, de ezen keresztül kezdett érdekelni az egész. A másik előnyöm még, hogy magas fizetésem van és ennek nagy részéből megtakarításokat tudok képezni, amit hozzárakok az alaptőkémhez.


Nem tervezem ezt az életmódot örökké. Nem véletlenül mondom, hogy a pénzből amit a tőzsdei játékból kiveszünk, a boldog életet kell biztosítani önmagunk számára, nem pedig tovább játszani. Ha nyerek mondjuk 5 milliót, akkor csak 3 millióval játszom tovább, a többit biztonságba helyezem.


Majd olyan 35-40 éves koromban szeretném abbahagyni a valódi munkát és csak a kamatokból és hozamokból élni, esetleg hivatásosan, amolyan félkötetlen formában dolgozni egy alapkezelőnél dolgozni.

A tőzsde mégegyszer, szerintem azért van, hogy ezt az életformát megteremthesse magának a tőzsdéhez hozzáértő embert, nyerjen akár 10 milliókat, 100 milliókat, vagy 100 millió dollárokat rajta.

Ha szétnyertem magam a tőzsdén, szeretnék még több időt a családommal, a barátaimmal és a hobbijaimmal foglalkozni, hiszen az emberek 90%-ánál ez jelenti az élet élvezetét. A tőzsde jó játék és a világon létező legjobb meggazdagodási lehetőség a befektetett fizikai munkát tekintve, de nem ez az élet értelme.

2013. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!