Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 4 órás bejelentett munkavisz...

A 4 órás bejelentett munkaviszony mit takar (TB, nyugdíj, stb. )?

Figyelt kérdés
Tehát ha 4 órára vagyok bejelentve, az egészségügyi hozzájárulás (TB) ebben benne foglaltatik? Illetve nyugdíjnál hogyan számolják el?

2013. aug. 23. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Benne hat. Nyugdíjnal fele szolgálati időnek minősül, tehat egy év nyugdíjhoz két v négy órás munka kell
2013. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Benne van a TB. nyugdij ugyileg fele annyit ér. Tehát 8 oraban egy év az egy év de 4 oraban csak fél evnek fogják számolni.
2013. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden benne van. Nyugdíjnál teljes szolgálati időnek számít akkor, ha havonta legalább a teljes minimálbért (nem csak az arányos részét) megkapod érte. Ha nem, akkor arányosan kevesebbnek számolják be.
2013. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

3. vagyok.

A nyugdíjhoz a szolgálati időnél nem a munkaidő számít, hanem a bejelentett bruttó. Én is 4 órában dolgozom, így direkt utánakérdeztem az OEP-nél. Ha kapsz legalább bruttó 98ezer forintot, akkor ugyanúgy számolják a nyugdíjat, mintha ugyanezért 8 órát dolgoznál. A befizetett járulék számít, nem az, hogy hetente hány órát töltesz a cégnél.

2013. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valószínűleg nem leszek a teljes minimálbérre bejelentve, hiszen pont ezért akarnak csak 4 órára bejelenteni, hogy ne kelljen annyi járulékot fizetni utána. (gondolom..)

Tehát így, ha arányos részre jelent csak be, benne van a TB?

2013. aug. 23. 13:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, a TB benne van, de ezt már megírták a válaszolók. A nyugdíj esetében pedig teljesen úgy van, ahogy a 3-4-es válaszoló írta, a befizetett járulék számít, nem a munkával eltöltött idő. Ha a minimálbér arányos részével (felével) jelentenek be, akkor az fele időnek fog számítani, tehát 1 év munka, fél év szolgálati idő.
2013. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Arra még tudnátok nekem válaszolni, hogy ez a cégnek milyen költséggel jár, ha engem 4 órára, a minimálbér kb. felére bejelent?
2013. aug. 23. 23:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
63ezer Ft. Ebből a béred 32095 Ft, a többi a járulékok.
2013. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, most már csupán egyetlen kérdésem lenne: ha így jelent be, akkor is lesz munkakönyvem?
2013. aug. 24. 10:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden ugyanúgy működik a 4 órás bejelentésnél, mint a teljes munkaidősnél. Egyedül a nyugdíj elszámolása különbözik, de ezt már ugye részleteztük.
2013. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!