Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki informatikus legyen, hatmillió pont az egyetemhez, matekban erősnek kell lenni és ennyi?

Figyelt kérdés
OKJ-n mondjuk programozónak vagy hasonlónak tanulni ér valamit?
2013. szept. 4. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem kell hatmillió pont, matekból és fizikából vagy számtekből van felvételi. Programozói OKJ általában nem sokat ér.
2013. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt a három tantárgyat nem is szeretem meg nem is mennek, csak szeretek a gép előtt ülni. Egy programozó mit csinál egyébként, gondolom nem egész nap bonyolult egyenleteket old meg? Egy rendszergazda meg nem is kalkulál, csak számítógépes problémákat old meg, nem? Meg aki számítógépszervizben dolgozik.
2013. szept. 4. 13:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Néztem a tavalyi ponthatárokat, a legtöbb helyen nevetségesen alacsonyak a ponthatárok, különösen a programtervező informatikus szakon, nyilván mert alul jelentkezés van, elvégezni viszont már nem olyan egyszerű.


Igen, a mateknak mennie kell, de nem ennyi, fontos az érdeklődés és jó ha magadtól is elkezdesz programozni.


OKJ programozói tanfolyamoknak nem sok értelmét látom, igazából az egyetem is kevés önmagában, ez nem az a szakma, amit az iskolapadban tanulhatsz meg, azonban a diploma azért segíti az indulást.

2013. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha számítógép szervizes akarsz lenni, akkor persze felesleges elmenned fősuliba, rendszergazdasághoz azért nem árt.
2013. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az IT-n azért elég sok terület van: rendszer üzemeltetés, operátor, rendszergazda, fejlesztő (programozó), ITIL folyamatfelelős, Helpdesk, service desk (gyakorlatilag a szerelő), adatbázis rendszergazda (DBA), szerver rendszergazda (Unix, Windows), Telco, audit, architekt, stb… hirtelen ennyi féle pozi jutott eszembe, amit IT-s diplomával tudsz végezni.


Gép előtt meg elég sokan ülnek a mai világban, nem csak IT-sok…

2013. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Középiskolában gyenge voltam matekból, meg az egyenletekből minden tárgyban, vszleg ha nem fekszem rá véresen egyetemről hamar repülnék. Meg sok idő 4 év, aztán röghöz is kötnek, azért gondoltam hátha vmi OKJ-re viszont lehet menni, amit könnyebb és rövidebb elvégezni és esetleg külföldön is lehet dolgozni vele.
2013. szept. 4. 14:02
 7/15 A kérdező kommentje:
Külföldre szeretnék menni valami informatikai melóra, hogy dolgozom 8-9 órát valami gép előtt ülést és kapok érte egy nagyon nagy rakás pénzt.
2013. szept. 4. 14:06
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát így viszont nem kapsz sehol se munkát...
2013. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor hogy van? Az nem fog sehogyse csomót keresni informatikai területen aki nem egy varázsló matekból, fizikából?
2013. szept. 4. 21:30
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt hittem ha tudsz programozni mindegy h van-e diplomád. Meg mit csinál pontosan aki programoz?
2013. szept. 4. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!