Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik úgy gondolják, hogy aki...

Akik úgy gondolják, hogy aki akar az talál munkát, írjanak már néhány biztos munkalehetőséget!?

Figyelt kérdés

Bármit, bárhol, válogatás nélkül.

Nem az okoskodásra vagyok kíváncsi, hogy menj be mindenhová, add lejjebb az elvárást, menj Tescoba pénztárosnak, mert ezek így nem igazak.


Sokan már nem tudják lejjebb adni az igényeiket, vállalkozást nincs pénzük indítani, esetleg az MLM-ügynökösdi felé indulhatnának.

Attól, hogy bemegyünk a boltokba, cégekhez nem lesz jobb, a főnökséghez úgysem jutunk be, az otthagyott önéletrajz lehet megy a kukába.

A McDonalds, Tesco a közvélekedéssel ellentétben nem alkalmaz mindenkit, pláne nem bölcsészeket.

Még takarítani se vesznek csak úgy fel mert túlképzett vagy, nincs tapasztalatod, Marika ismerősét veszik fel, vagy takarító OKJ-t várnak.

Gyárba szalagmunkára esetleg van esély, de ezekhez is kemény felvételi eljárásokat rendeznek és pár hónap után cserélik a dolgozókat, mert az újakat olcsóbb alkalmazni.


Mégis mi az a módszer, amivel aki akar, az tényleg talál munkát?



2013. szept. 7. 16:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2013. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

20:11


Igen, és erről szerinted a munkakeresők nem tudnak? Nem ezekre jelentkeznek több ezren?

Mikor kerestél munkát utoljára, dolgozol-e most, mennyi idős vagy?


Vagy úgy gondolod ahogy az anyám?

Aki azt látta, hogy a befektetési ügynökség - akik már belépéskor díjat szednek, pénzért tanítanak be, az a 3 betűs O betűs, akiket itt sem lehet megemlíteni mert moderálnak - ablakába ki van téve, hogy munkatársakat keresnek, semmi elvárással, betanítással, emiatt rendszeresen leordított, hogy miért nem megyek oda dolgozni?

Vagy amikor meglátta a leveleim között a Profession hírlevelet aminek az a címe, hogy "47 új állásajánlat Önnek!", ki akart dobni, hogy mekkora egy semmirekellő sz*rházi vagyok, itt küldik nekem a személyes ajánlatokat, erre én nem vagyok képes elmenni dolgozni...

2013. szept. 8. 20:41
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

Idén már 2x kerestem munkát és igen, azóta dolgozom. Mind2x 6 héten belül sikerült elhelyezkednem, 33 éves vagyok és nő.


A munkakeresők nagy része nem tud a linkről, amit küldtem. A segítségével egyszerűen kiszűrhetők a közvetítők hirdetései, mert igen, én is belefutottam nem 1 és nem 2 olyanba, ahol adott álláshirdetés láncszerűen jelent meg 3-4 állásportálon keresztül.


Nem érzem úgy, hogy anyáztam volna, érdekes hogy te egyetlen linkből ezt vetted le. Alapvetően empatikus embernek tartom magam, én TÉNYLEG segíteni akartam.


De rendben, beszélgessünk!


"Mégis mi az a módszer, amivel aki akar, az tényleg talál munkát?"


Először is: piacképes végzettség. Értem én, hogy bölcsész vagy, valamiért ezt választottad, jelen pillanatban viselned kell ennek következményeit.


Ami a munkakeresés részét illeti: napi 8-10 órát fordíts álláshirdetések böngészésére, olvass karrierportálokat, dolgozz ki legalább 3-4 féle önéletrajzi sémát és teszteld, hogy melyikre reagálnak a legtöbben. Ha ez megvan, utána már csak a legnyerőbb formátumot küldözgesd.


Próbálj olyan állásajánlatokat keresni, amelyekben TÉNYLEG kompetens vagy, nem tudom, mi a szakterületed. Igazából én is bölcsész vagyok, tanárképzőn végeztem, de eddig mindig találtam munkát. Lelkierő is kell hozzá bőven, hogy elhidd, TUDD, tényleg találsz majd munkát ...


Ha valamit félreérthetően írtam, azt másképp gondoltam, én TÉNYLEG segíteni szerettem volna neked ...

2013. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Valószínűleg tényleg van, aki nem ismeri ezt az oldalt, én találkoztam vele, ezen kívül még sok más hasonló gyűjtőoldal van.

Elsősorban pedig nem a közvetítők ismétlődő hirdetéseinek a kiszűrése lenne a cél,

hisz egy idő után az ember automatikusan kerüli az ismétlődő, kamu hirdetéseket.


Fentebb írtam, hogy én nem bölcsész vagyok de ez tulajdonképpen lényegtelen, Magyarországon piacképesebb diplomákkal se könnyű elhelyezkedni.

Nyilván vannak akik félvállról veszik a dolgot, olyan állásokra jelentkeznek ahol a követelmények felének sem felelnek meg, elküldenek heti 2, egy éve megírt önéletrajzot tele helyesírási hibával, sapkás fényképpel, majd csodálkoznak, hogy nem történik semmi.

Na de én, és még sok más ember - itt is elég sok kérdés van ilyen témában - nem így csinálja, van, aki karriertanácsadóhoz jár, 1000 példányban átfogalmazza az önéletrajzát, azokon a helyeken kilincsel, ahová megfelelő végzettsége van - de mégsem veszik fel.


Szóval ezek lényegében alapvető dolgok, amiket egy céltudatos álláskeresőnek meg kell tennie. De hiába fogalmazom át az önéletrajzom ha a kukába dobják, ha másnak több tapasztalata van, ha a HR-esnek nem tetszem...

2013. szept. 9. 19:34
 15/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Kedves Kérdező, úgy érzem, Nálad jobban még senki nem fogalmazta meg ezen a fórumon, hogy mi a helyzet az álláskeresés terén. Nagyon egyetértek az MLM-ről általad írottakkal. Sajnos manapság annak, akinek nincs konkrét szakmája mint pl. kőműves, autószerelő, szobafestő, programozó stb., tényleg csak az MLM marad. Amikor elküldtek az állásomból, alig tudtam magamról levakarni az MLM-ügynököket, minden ismerősöm be akart szervezni. Egyszerűen nem akarták megérteni, hogy nem akarok hálózatépítéssel foglalkozni. Ez nem azt jelenti, hogy rossz értékesítő lennék, de ez a "hozz még öt embert, akik hoznak még ötöt-ötöt és két év múlva kereshetsz havi 8 milliót" duma engem már nem szédít meg, mert húsz év alatt ezerszer hallottam.


Visszatérve a kérdésedre, valóban rettentő nehéz dolog ez. Biztos munkahely ma nincs. Gyorsan változhat a helyzet, ami ma menő, holnapra befuccsol és mehet mindenki az utcára. Építőipar, bankszektor, nehézipar - mind-mind brutálisan megszenvedte a 2008 óta tartó válságot. És húzták magukkal a többi iparágat. Évekig csak több ezres leépítésekről olvastunk itthon és külföldön egyaránt. Ezt a "céltudatos álláskereső" dolgot én egy kicsit fellengzősnek érzem, mert ismerek olyat, aki kilencszáz (!) életrajzot küldött el, hiba nélkül, de még visszajelzést sem kapott. Az ismeretség az, ami számít, de még akkor is, ha felvesznek, meg kell felelni az összes kollégának és főnöknek, nehogy kikezdjen veled valaki és azért küldjenek el. Jártam már így. Nem tetszett a pofám és kirúgatott, pedig nem hibáztam soha. És akkor kezdődik az egész elölről. Többször volt, hogy nagyon udvariatlanul viselkedtek velem (boltban, hivatalban) és teljesen magam alatt voltam, hogy én az én képességeimmel munkanélküli vagyok, ez meg, aki nem idevaló, hogy ügyféllel/vevővel foglalkozzon, ott van, amikor nekem kellene a helyén lennem.

A másik fő baj, hogy ma még a takarítónak is értékesítenie kell. Állandóan azt kérdezik: mit és mennyit értékesítettem, mennyi szerződést kötöttem stb. Holott nem ez volt a fő munkám, hát akkor hogyan értékesíthettem volna az előző munkahelyemen? Miért kell még a vécépucolónak is értékesítenie? Lassan már a villamosra felszállva is el akar adni nekem valamit a vezető vagy ha megállít a rendőr, ő is azt mondja, vegyek tőle valamit... :)


A gyári munkáról annyit, egyik rokonom kávégyárban dolgozik, három műszak, egy éve nem volt szabadságon, 60 ezer a nettója. Nyomorognak a gyerekekkel.


Azt bírom Magyarországon, hogy ha van diploma, túlképzett, az a baj, ha nincs, alulképzett, az a baj. Ha viszonylag régóta nem dolgozik, az is baj. Ha túl sok mindent csináltam az előző munkahelyemen, sok munkakört láttam el, az is baj. De hogy valójában hogy dolgoztam, mennyire húzóember voltam és játszva elvittem 3 ember munkáját is és 18 év alatt sose voltam beteg, azt már meg se hallják...

2013. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!