Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentett munkaviszonyhoz...

Bejelentett munkaviszonyhoz szükség van állandó lakcímre? A többi lent.

Figyelt kérdés

A páromnak nincs bejelentett lakcíme.A lakcím kártyáján mindössze annyi szerepel,hogy 15.kerület.Eddig nem bejelentett munkahelyei voltak,viszont most van egy nagyon jó lehetőség,egy jól fizető munkahely,ahol beszeretnék jelenteni 8 órába.Ennek lehet akadálya a lakcím hiánya?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2013. nov. 14. 10:41
 1/8 anonim válasza:
49%
Én úgytom hogy kell lakcím. Mennyit fog keresni?
2013. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kell. De akkor jelentsd be magadhoz ideiglenesen!
2013. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Közel 200 ezerről van szó.


Gyermekünk van,4 hónapos és most ez a munkahely iszonyatosan jól jönne!

Hiszen tudjátok,a juttatásoktól egy gyerek után,nem megyünk a falnak.


Albérletben élünk,így ez elég nagy gond,ha kell állandó lakcím.Nekem apunál van állandó lakcímem,viszont ő ismerősnek eladta a házat,és Ő megengedte,hogy apu és én is bejelentve maradjunk ott.Sajnos még csak ideiglenes lakcímet sem lehet neki csináltatni ameddig nincs állandója.


Köszönöm szépen a gyors válaszaitokat!

2013. nov. 14. 10:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Hajléktalanszállónál tudtok még akkor próbálkozni. Talán oda engedik bejelentkezni.
2013. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Munkavállaláshoz nem kell lakcím, csak az adózáshoz és a TB jogviszonyhoz. Ahhoz viszont elég a meglévő településszintű lakcím is.


Az igazi megoldás persze az lenne, ha bejelentkezne oda, ahol ténylegesen lakik. Egyébként kötelező is. Állandó lakcím nincs, lakóhelynek hívják már 20 éve. Bérelt lakásba is be lehet jelenteni, nem tudom, ki találta ki, hogy nem. A tulajdonosnak sem lesz rosszabb, mint a tartózkodási hely (tévesen: ideiglenes lakcím), mert konkrétan sem az egyik, sem a másik nem teremt semmiféle jogalapot a lakás használatára. Minden más tévhit.

2013. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépem a támpontokat!!!


A hajléktalan szállóval mindenképp megpróbálkozunk!


Nem is tudom...annyira azért nem vagyunk haveri viszonyban a tulajjal,hogy állandóra bejeletkezhessen a párom,de lényegében,ha nem megy másként azt is megpróbáljuk!


Köszönöm szépen! :)

2013. nov. 15. 09:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szuper egy ország ez, hogy egy törvényes kötelesség teljesítéséhez haveri viszony szükséges :)


A törvény szerint a tulajdonosnak ebbe nincs beleszólása, sem mérlegelési joga, hanem alá kell írnia a lakcímbejelentőt. Hátránya nem származik belőle.


A tulajdonosi aláírás nem azért van, hogy a tulajdonos a bérlőket ezzel szívassa, hanem hogy aki ténylegesen nem ott lakik, az ne jelenthesse be a lakcímét. Amelyik tulajdonos mégis ellehetetleníti a bérlő lakcímbejelentését, az a Ptk. 5. § szerinti joggal való visszaélést valósít meg.


Az ilyen visszaélések nagy száma miatt módosították a törvényt: 2013. március 1-je óta a lakcímbejelentéshez nem kell tulajdonosi aláírás, ha a bérlőnek két tanúval aláíratott bérleti szerződése van. Illetve jó a közjegyző előtt kötött bérleti szerződés is.

2013. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írtál!


Utána járok!!!


KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!!!!!!!!!!!

2013. nov. 15. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!