Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyen kerülhetek be egy...

Hogyen kerülhetek be egy nagyvállalathoz? Mik kellenek hozzá? Továbbá szerintetek milyen egy sikeres ember?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyvállalat = multi vagy = állami cég (pl. MÁV)? Igazából mindegyik cég tesz fel az oldalára álláshirdetéseket, jelentkezel, ha jó vagy, felvesznek.
2013. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de hogy lehetnék igazán sikeres?:)
2013. dec. 21. 15:02
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a sikeres ember az, aki 1) szereti amit csinál és 2) meg is fizetik érte.


Lehet valaki jó zenész, ha nem fizet érte senki, vagy kaphat valaki sok pénzt, ha nem szereti azt amit csinál.


Bár ez azért nem olyan egyszerű, hogy egyik ember sikeres, a másik nem, a két pont között helyezkednek el az emberek inkább.

2013. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

"A kérdező kommentje:


de hogy lehetnék igazán sikeres?:)"---te sajnos sehogy!

2013. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha multihoz szeretnél bekerülni JÓ pozícióba, JÓ fizetéssel, akkor mindenképpen szükséges lesz valamilyen gazdasági diploma vagy nyelvtudás, de leginkább mindkettő :D :D Meg persze, sosem árt az ismertség, de azért ezekkel már anélkül is van esélyed elhelyezkedni.


A lényeg az, hogy egyetem alatt is aktívnak kell lenned. Tehát azon kívül, hogy LEGALÁBB 2 nyelvet tudj magas szinten beszélni, próbálj meg valahova gyakornoknak is bejutni.

2013. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha nagyvállalat alatt "multit", "multi" alatt pedig külföldi tulajdonú cég magyarországi szolgáltatóközpontját értünk (ún. ssc), akkor könnyen bekerülhetsz. Van belőle a fővárosban egy rakás. (Ha mást értünk alatta, akkor passz.)

3 dolgod van: tűrhetően elkarattyolni angolul (mondjuk b2, lényeg hogy megértsd amit mondanak és ki tudd magad fejezni) folyékonyan egy másik idegen nyelvet (lehetőleg egy európait) és lediplomázni (kb. mindegy miből).

Szerintem egy sikeres ember azzal foglalkozik amivel egyébként is szeretne. Mind a munkában, mind a szabadidejében. És ehhez szükséges bizonyos mennyiségű bevétel, ez hozzá tartozik. Ha neked ehhez az kell hogy egy multinál dolgozz, akkor valószínűeg sikeres leszel ha ez megvalósul. Szerintem a sarki zöldséges (konkrét példa) is egy sikeres ember, láthatóan szereti amit csinál, van egy üzlete, normálisan megél belőle.

2013. dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom az első miről beszél, de rohadt nehéz bekerülni egy multihoz. én tavaly jelentkeztem sima egyszerű 12 hetes gyakornoki pozícióra:

első körben egy IQ tesztet kellett online kitöltenem,ha eléred a szintet amit elvárnak,akkor tudod csak továbbítani az önéletrajzod. 7 lépcsős a felvételi rendszer, a diploma, az angol és még 1 nyelv felsőfokú beszéde alap elvárás, enélkül még az első lépcsőn se jutsz tovább. ezután telefonos interjú magyarul és angolul, majd személyes interjú 2x, majd egy egynapos kiválasztási folyamat.

Szóval az előzőnek üzenem,hogy attól,hogy "sok" van Budapesten, nagyon nem egyszerű bekerülni (ja és a diploma mellé jó egy kis diákmunka, 1-2 tanfolyam,hogy megkülönböztessenek a többi 600 jelentkezőtől)

2013. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én se mondtam mást, mint hogy az angolon kívül kell még egy nyelv. Hogy bonyolult, többkörös válogatás van, azt elismerem, én is voltam már rengeteg ilyenen mikor még aktívabban keresgéltem. Az interjúkörök többsége A) kamu B) csak a leghülyébb 5% kiszórására szolgál. Ha ennél több ember kihullik, az általában azért van mert mégse beszéltek annyira jól az adott nyelven. Én legalábbis mindig ezért hullottam ki, és ilyen munkám is akkor lett mikor felturbóztam magam nyelvileg. A vicces hogy azóta is buktam már el ilyen nyelvi teszten.
2013. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16:00! Az, hogy több körös a kiválasztás, nem mond ellent annak, amit én mondtam. Ha jó vagy, akkor felvesznek, mert a kiválasztási folyamaton te maradsz fenn. Ez ilyen egyszerű :)
2013. dec. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!