Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a nettó órabéretek, mi...

Kizcar kérdése:

Mennyi a nettó órabéretek, mi a szakmátok, és hány órát dolgoztok egy hónapban?

Figyelt kérdés
Én 240 órát egy hónapban, és az órabérem 340 ft, biztonsági őr vagyok. Dúskálok a bőségben:)

2014. jan. 2. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

"az órabérem 340 ft"


Ezek után ne csodálkozzon senki, hogy ilyen alacsonyak a bérek. Ennyi "pénzért" nem szabad elvállalni! De amíg elvállaljátok, addig ez van, nem lesz változás.


Egyébként 1400 Ft, havi 150 óra, de havi bért kapok, óráktól függetlenül ugyanannyit kapok.

2014. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

14:59


Nem kell elvállalni?

2014. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

És akkor mégis mi a f/szo.mból tartsa fent magát, ha jobbat nem kap????????????? Éljen a fényből, vagy menjen ki a mezőre legelni.


Imádom az ilyen okostónikat, akik mindent jobban tudnak és képben vannak a világ dolgairól!

2014. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Pontosan! Nem kell elvállalni! Amíg van aki elvállalja ennyiért, miért adna a vállalkozó többet? Majd ha nem talál ennyiért, akkor ad többet. Ennyi. De amíg ilyen alamizsnáért is egymást ölik egyesek, addig normális elbánást ne is várjon senki.
2014. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

És akkor ti mit csinálnátok pl. egy egyedülálló anya esetében, aki alig tudja fizetni a rezsit és nincs kajájuk sem? Költözzön el? De ha arra sincs pénze? Hitelből költözzön? Oda, ahol ismerős sincs, hogy a beteg gyerekre vigyázzon? Meg máshol felvennék több pénzért?

Vagy pl. egy szép nagy családban az apa elveszíti az állását, anyu keresete nem elég, de ha már apu valamit hozzá tudna tenni, nem dőlne be a hitelük. Elmegy apu vicces pénzért dolgozni, vagy viszi a bank a házat?

Elmegy a csóró ember dolgozni éhbérért, vagy éhenhal?

340>0. nem?

Könnyű mondani, hogy hülye vagy, ha ennyért dolgozol.

Persze ha egyszem jelentkező nem akadna biztos emelnének, de mindig van, ha nincs, akkor majd román importmunkások elvégzik. Vagy arab importorvosok, ugye sok magyar orvos lelép. Plusz sok sok fiatal lelép, de még így is annyian maradnak, hogy verseny alakul ki azért a kevés munkahelyért. Aki kevesebbért végzi, az kapja. És nem csak a biztonsági őröknél.

2014. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

15:44


És akkor áruld már el, hogy miből éljen meg szerencsétlen, ha ezt se vállalja el? miből fizesse a számláit. Mert ugye TB-t fizetned kell ha van munkád ha nincs, enni kell valamiből, és megfagyni sem akarsz télen.


Olyan okos vagy áruld már el, hogy mit csináljon? itt nem a melós dönt, hanem a cég! Ennyit ad, te vagy igennel felelsz, vagy nemmel, van a helyedre másik 50 aki igennek felel.

2014. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Heti 21 óra a kötelezőm, bár általában 40 órát vagyunk bent.

az órabéremet sose számoltam, 228000ft a nettóm (azért ilyen sok, mert van 4 gyerekem). Gyógypedagógus vagyok.

2014. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Akkor viszont senkinek ne sírjon a szája, hogy így meg úgy kizsákmányolják a mocskos vállalkozók.
2014. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
én tényleg nem akarok senkit megbántani, de szerintem ezek nem szakmák hogy biztonsági őr, meg eladó, ez ilyen foglalkozás vagy mi. tudod mi a szakma szerintem? szerszámkészítő, gázkészülék-szerelő, műszerész stb. nyilván nem is 340-et kapnak óránként:) és nem 30órás tanfolyamon tanulják. a mester fokozathoz 5 év igazolt szakmai gyakorlat kell:)
2014. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

21:23


ezért is tanulok, hogy ne rohadjak el ilyen munkahelyen.

Ne legyetek eltévedve, tényleg az van, hogy ha nem tetszik el lehet menni, mert van helyetted 100 más, akiknek el kell tartaniuk a családjukat. Nem kívánságműsor van.

2014. jan. 4. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!