Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptam egy lehetőséget Norvégi...

Kaptam egy lehetőséget Norvégiában dolgozni. Ti kimennétek 0 norvég nyelv tudással? Itthon van az összes barátom, családom stb. Viszont a fizetés elég jó.

Figyelt kérdés
Valaki járt már hasonló cipőben hogy egyedül neki vágott az ismeretlennek? Tapasztalatok? Könnyen ment új barátok szerzése?

2014. jan. 15. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a válasz sok mindentől függ.

Pl milyen jellegű állást ajánlottak? Ismerős ajánlotta, aki megbízható? Mennyi időre szól ez a munkalehetőség? Angolul beszélsz-e?


Elég indiszkrét kérdés, de hány koronát jelent az a jó fizetés? Mert minden viszonyítás kérdése. Ami Mo-hoz képest jónak hangzik, az nem biztos, hogy elég a megélhetéshez Norvégiában. Én jelenleg Norvégiában élek, úgyhogy ha ezekre a kérdésekre válaszolsz, akkor talán jobban tudok segíteni a döntésben, de ezek nélkül az információk nélkül nem könnyű mit mondani.

2014. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hali! Igen egy ismerősöm ajánlotta akivel együtt végeztem régen az iskolában, ő fényezőként dolgozik. Én karosszérialakatos vagyok. Minimum 1 év a szerződés, aztán eldől. Angolul beszélek társalgási szinten, viszont az alkatrészek nevét nem tudom angolul szóval azokat meg kell még tanuljam, de ezen nem fog múlni.


A kezdő fizetés a -36% adóval kb. 16 900 – 17 400 NOK egy hónapban. Órabér 165 NOK.


Igazából nem is magával a munkával van a baj, hanem tényleg azzal hogy egyedül neki vágjak-e, barátok, család nélkül akik hiányoznának :/

2014. jan. 15. 16:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt viszont Neked kell tudni, hogy hogy viselnéd az életet egy ideig a barátaid és a családod nélkül, mennyire lenne honvágyad. Ha úgy ismered magad, hogy még egy hétvégét sem bírsz ki nélkülük, vagy ha nem vagy elég talpraesett, akkor kár belevágni szerintem.


A barátkozás kint meg attól függ, milyen környezetben leszel (valószínűleg nem is norvégokkal dolgoznál többségében,hanem pl lengyelekkel), vagy mennyire vagy egyáltalán barátkozó típus. Van, akinek könnyebben megy ez is, azonban a norvégok azért nem a legközvetlenebb emberek a világon. De ha ez az ismerősöd kint van, akkor vele tudnál találkozni, beszélgetni.


Ez a munkahely merrefelé lenne egyébként? Osloban?


Mindenesetre ezt Neked kellene eldöntened, készen állsz-e egy ilyen kalandra, mert az biztos, hogy odakint másra nem nagyon számíthatsz, csakis magadra, és mindent magadnak kell majd intézned, utánajárnod a dolgoknak, regisztrációknak, bankszámlaszámnyitásnak stb. Ha úgy érzed, hogy ezek Neked nem mennének, akkor ne vágj bele a dolognak (márpedig azért tetted fel a kérdést is, mert bizonytalan vagy a dolgodban).

2014. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen igen.


Lényegesen magasabb az életszínvonal Norvégiában és ha jó vagy, akkor akár el is kezdhetsz egy új életet ott. Távol a szomorú Magyar Nemzeti Valóságtól.

2014. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen, én a helyedben máris indulnék. Nekem minden vágyam, hogy Norvégiában éljek és dolgozzak, csak sajnos nekem még senki nem tett ilyen ajánlatot. Norvégul is tanulok, angol nagyon jól megy.
2014. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szempontok:


- Norvégia az egyik legdrágább európai ország.

- Barátok tekintetében leginkább magadra számíts, a legtöbbször max. udvarias érdeklődés szintjén kíváncsiak a külföldiekre, az északi országok amúgy is elég bezárkózósak, még nehezebb.

- Család nélkül meg fogsz őrülni, hacsak nem tudsz rendszeresen hazarepkedni.


Számíts arra is, hogy kiköltözni nem lesz olcsó.

2014. jan. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!