Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék itthon érettségi...

Hogyan tudnék itthon érettségivel havi nettó háromszázat keresni legálisan?

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 21:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Politikusnak érettségivel - LEHETSÉGES. Volt egy SZDSZ-es politikus. Ilyen kopasz volt, fiatalabb és a keresztneve asszem Mátyás. Kiderült róla, hogy nincs érettségije, miközben parlamenti képviselő volt! Szóval lehetséges.


Multihoz érettségivel, +300k-ért - Szintén lehetséges, egyetértek. Vannak ilyen ismerőseim. Ahogy az utolsó is írja, tényleg csak kifogás sokszor az, hogy nincs diplomád. Inkább nem kommunikálsz jó az emberekkel és nincsenek olyan belső (nem iskolában tanulható) tulajdonságaid, amik alkalmassá tesznek a feladatra.

2014. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerkesztés: Vagyis kiderült az SZDSZ-es politikusról, hogy nincs diplomája, csak érettségije. És így lehetett parlamenti képviselő! Sajnos a neve tényleg nem jut eszembe. Kopasz, gyakran inget viselő férfi és talán Mátyás a keresztneve. Valahol biztos megtalálható.


Most csak ezt a képet találtam róla, ami egy választási karikatúra:

[link]


Valaki segíthetne a nevével. Köszi előre is!

2014. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A multik nem nézik a diplomát. Ha el akarna utasítani akkor ráfogják bármire.


èn konkrétan érettségivel kerültem be egy multihoz. Anyanyelvi szinten beszéltem anno 1 idegen nyelven. Persze nem kerestem sokat brutto 200EFt volt a kezdö fizum. De a cégnél mindenféle képzésekben lehetett részt venni. ITIL, Project management, kommunikáció, vezetéstechnikák, Prezentáció, Moderáció, CISCO, SAP. Jelenleg six sigma green belt-es képzésen vagyok, amennyiben meglesz már csak annyi a dolgom, hogy kiteszem pl a profession.hu-ra és válogatok a külföldi ajánlatokból amik bejönnek.

2014. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Menj el targoncásnak, vállalj be 4 műszakot és minden + túlórát. Sőt a legegyszerűbb, ha veszel egy hálózsákot és beköltözöl a céghez, így mindig kéznél leszel. Igaz nem lesz mellette élted, se szabadidőd, de alulról megközelítheted a 300at. Ha netán jól dolgozol, nyalod a főnököd tökeit, akkor előléptethet csoportvezetővé. 4 ember munkáját fogod egyedül végezni, a teher alatt kb gyémántokat fogsz sz@rni, de megkapod a 300e-et érettségivel.


Van egy pasi az utcánkban, ezt az utat járta végig, kb 2,5 évébe telt. Igaz mér elmúlt 35 de se feleség, se gyerek, csak a munkából áll az élete. Biztos éjszaka a fizetéséi papírjával szeretkezik, már ha van rá ereje.

2014. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Azt hogy egy éve munkanélküli vagy, azért nem értem, mert érettségivel is lehet munkát találni, legfeljebb nem olyan munkakörben és nem annyiért mint az neked tetszene. De a munkanélküliségnél a minimálbér is jobb. Ha olyan helyekre jelentkezel, ahova diploma kell, pedig neked nincs, miért csodálkozol hogy elutasítanak? Menj gyárba sor mellé. Nem kérnek diplomát.
2014. jan. 23. 12:02
 16/17 anonim ***** válasza:
92%
Lehet érettségivel ennyit keresni , persze nem pályakezdőként! Közeli példa: édesapám egy miskolci multinál osztályvezető. Alapvetően gépészmérnököt kerestek abba a pozícióba ahol van , de a több évtizedes vezetési tapasztalatot többre nézték és kapott egy esélyt. Bejött. 280-320 havonta kézhez termelési eredménytől függően, 3 havonta közel 100 ezer forintos prémium. Erzsébet utalvány, helyi bérlet (én járok vele),mobil ( cég állja a magánbeszédért is a számlát), céges továbbképzések , év végén üzemi eredménytől függően 200 körüli jutalom. Le lehet pontozni , leírtam az igazságot nem a papír számít hanem a tudásod és a kiállásod!
2014. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

az egyik főfőnökömnek állítólag 8 általánosa van, és így keres 5 kilót alsó hangon. tudta melyik popót kell nyalni, és a legaljáról kezdte. ennyiben mondjuk elismerem őt, de az már kicsit visszás hogy az irányítása alatt komoly diplomás emberek dolgoznak. mellesleg a fickót nem tartom olyan kifejezetten intelligensnek sem.


a közvetlen főnökeimnek max egy szakirányú OKJ-s végzettsége van, de még az is lehet hogy köze nincs a papírjának ahhoz amit momentán csinál. azt viszont nem vonom kétségbe hogy ért hozzá, és emberileg is egészen korrekt a többségük.


alapvetően úgy gondolom hogy akkor válhatsz jól megfizetett, elismert szakemberré ha nem akarsz rögtön a csúcsra törni. a legalsó szinten kell kezdeni, mert akkor látod át jól a dolgokat miközben haladsz felfelé. persze ehhez kell a szorgalom, és jó nagy adag talpraesettség. sajnos nem lehet kihagyni azt a tényezőt hogy néha fényesre kell nyaldosni a górék popóját. így nagyobb az esély hogy te juss az eszükbe mikor előléptetésen gondolkodnak.

2014. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!