Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idénymunka saját szervezésben:...

Idénymunka saját szervezésben: reális?

Figyelt kérdés

A nyáron mindenképp akarok pár hetet külföldön dolgozni, próbáltam már, eléggé bejött, egy ismerős cégnél voltam (UK). Az idén is mehetnék, de eljátszottam a gondolattal, mi lenne ha csak úgy nekivágnék, saját szervezésben. A következőkre jutottam, 5 hetes kintléttel számolva (tapasztalatok, saját infok és pár perc google segítségével).

Szóba jöhetnek a következő helyek: Anglia és Németország.


Anglia esetében a kisváros adataival számoltam, ahol voltam. Németország esetében Berlinnel, mint nagy és olcsó várossal.


Bevételek: munkát kinti ügynökségen keresztül szereznék, minimálbérrel és összesen (legrosszabb eset) 8x5x5=200 óra munkával számolva (kérdés Németországban vannak-e egyáltalán ilyen "Agency"-k mint Angliában.)

Kiadások: szoba, minimális élelem, helyi közlekedési bérlet, repülőjegy, reptéri transzfer.


Eredmény

UK: bevétel £1262 - kiadás £827 = £152

Ez 350-nel számolva 152 000 FT, valamivel kevesebb mint egy havi bérem itthon.

Berlin: €1500 - €650 = €850

Ami 300-as árfolyam esetén 255 000 FT havonta.


Természetesen ez csak egy gondolatkísérlet, lehet hogy pár helyen nem számoltam pontosan/egyáltalán nem számoltam valamivel, ezért is várok minden hasznos kiegészítést!



2014. febr. 7. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak, de attól függ milyen szakmára és 1 hónapra kb esélye igen elenyésző.


Ilyen esetre hazai Agencyknél is van lehetőség pl helyettesítésre, bár az 1 hónap még ott is elég ritka és majdhogynem értelmetlen is. De legalább alapból kiesik pl. a repjegyed költsége.


Milyen szakterületre keresel 1 havi munkát és számolsz nettó 1500 euroval most akkor 5 hetes, vagy havi időintervallumban?!


"5 hetes kintléttel számolva"

"Berlin: €1500 - €650 = €850

Ami 300-as árfolyam esetén 255 000 FT havonta."

2014. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, a "havonta" egy elírás volt, 5 héttel számolok, erre az időszakra jött (jönne) ki az 1500 euro.


A szakterület mindegy, Angliában pl. lapátolást végeztem, most is elégedett lennék hasonlóval. Az agency része meg kb. úgy működik mint nálunk a diákmunka, ha van, akkor egy hétig egyfolytában mehetsz különféle üzemekbe, ha meg épp nincs akkor kopp van.

Tudtommal Németországban ez nem ilyen egyszerű.


Nem is a pénz lenne itt a fő cél, ha annyit félre tudok rakni mint amennyit itthon szoktam keresni, már több mint elégedett lennék.

2014. febr. 7. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak viszonyításképp:


Szakképzetlen munkaerő, pl. mosogatóként Angliában (kitchen porter) keres minimálbért, kisvárosban abból elvagy, ha adnak szállást, meg kaját akkor tudsz félretenni kb úgy ahogy írtad.


Ha ezt Németben akarod, akkor nézz itt szét a konyhai kisegítők fizetései után alaposabban.


Itt egyúttal láthatod az Agencyk ajánlatát is:

[link]


Szintem rájössz, hogy valamit nagyon elszámoltál...

és ezeknél ugye a szállás kaja, adva van sok esetben, a "lapátolók" sem hiszem hogy sokkal többet kapnának 900-1000 eurotol nettoban, de meg merem kockáztatni, még annyit sem, ráadásul túlkínálat jellemzi a szakképzetlen munkaerő kínálatot, míg a (gyakorlott) szakmunkásokból hiány van.

2014. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az általad említett összegnek kb. másfélszeresét kerestem, egyrészt nem minimálbért adtak, másrészt jóval több mint 40 órát lehetett dolgozni. Így nyilván megérte :)

A fenti példáimban épp ezért számoltam minimálbérrel, havi 40 óra munkával, és szállás-utazás költségekkel is.

Egyébként a minimálórabér a guglin talált hivatalosnak tűnő doksik szerint 7,50 Berlinben. Igaz, ha ez csak bruttó akkor mindjárt más.


Az állásos oldalt kösz, gyűjtöm az ilyeneket!

2014. febr. 7. 16:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Minimálbér kifejezetten a szakképzetlen, alkalmi stb munkáknál. Akkor konklúzió hogy mégse éri meg Németországban ilyesmibe fogni? Ezt az elején is így gondoltam, magam is meglepődtem a végeredményen.
2014. febr. 7. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!