Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha latják az oneltrajzomban,...

Ha latják az oneltrajzomban, hogy egy jo ideig semmit se csinaltam, akkor mar sehova se fognak felvenni?

Figyelt kérdés

Onnantol ertéktelennek szamit az ember? Mert sokaig nem tudott elhelyezkedni?


Feleslegesnek latom mar interjukra is jarni, mert mindenutt megy a kukaba a palyazatom, amint latják, h tobb mint egy eve nem tudok elhelyezkedni, pedig elit egyetemen szerzett oklevelem van.


Ebbol a helyzetbol ki se lehet labalni. Feleslegesen tanultam.


2014. márc. 9. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt már jelentkezéskor látják, hogy nem dolgoztál egy éve, ha amiatt landolna a kukában az önéltrajzod, akkor be se hívnának. Tehát ha behívnak és nem vesznek fel, az nem az önéletrajzod miatt van.


Gyakorlaton nem voltál az egyetemi évek alatt? Miért nem vállalsz el szakmádon kívüli, esetleg ahhoz csak kismértékben kapcsolódó pozíciót? Szívesebben vesznek fel olyat, aki már dolgozott életében és van referenciája.

2014. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor kamuzz valami fekete munkát arra az évre, vagy egészségi állapot megromlást, stb.


Egyik fél se fair eszközökkel játszik.

2014. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Hát elég fura egy társadalomban élünk, már ami a munkaadókat illeti. Egy önéletrajz alapján nem lehet megállapítani, hogy ki milyen munkaerő volt vagy lesz. A fénykép az csak arra jó, hogy szimpátia alapján döntenek. Divat lett a motivációs levél is. Ez alapján se lehet igazán rostálni. Meg fölöslegesnek tartom, mert ha behívnak interjúra, elölről el kell mondanod ugyanazokat, amiket a cv-be leírtál+a motivációs leveledbe is.

Nos, ha nő a hr-es akkor a nőknek bizony nehezebb dolguk van egy női hr-sel szemben, mert a zöld szemű szörny ott lapul sokukban. Amúgy is a nőknek nehezebb elhelyezkedni.

Én is találkoztam olyan hirdetéssel, ahol nem volt megszabva semmilyen tapasztalat, de mikor az ember fölhívja, akkor az az első kérdésük, hogy dolgozott-e már ebben a munkakörben? A második kérdés, hogy mióta nem dolgozik? Nos ennek mi köze van a munkához? 2014-ből még csak 2,5 hónap telt el, én meg azt mondtam, hogy tavaly dolgoztam, de nem pontosítottam. Utána már el is köszönt az illető.. Elég bunkó dolog ez. Valami középkorú ürge volt, aki nem ebbe a korszakba született és nem tudja felfogni, hogy nem 1 perc, mire valaki munkát talál. Egy állásra több ezren jelentkeznek! Ezt elmondták nekem az egyik helyen, pontosan 6ezren!

Sokan tanulnak feleslegesen! Diplomával is elmennek dolgozni gyárba 3 műszakba...

Tapasztaltam, hogy elég sok a kamu hirdetés. Nincs pontos cégmegnevezés, csak ködösítenek, hogy ilyen+olyan vállalat. Ezeket kerülni kell! Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én szeretem tudni, hova jelentkezem, hogy valóban létezik az a cég.

2014. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem most épp azzal van bajom, hogy a szintén elit egyetemen szerzett oklevelemmel vállaltam egy érettségis munkát ami mellett szakmai munkát keresek, be is hívnak, de azonnali kezdést kérnek - engem viszont csak 3 hónap felmondási idővel hajlandóak elengedni, így azt veszik fel aki azonnal tud kezdeni.

Ennyiben előnyben vagy, ezt írd bele az önéletrajzodba :)

2014. márc. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdeklődj utána nincs e valami irodai, vagy a végzettségedhez kapcsolódó közmunka. Én így kezdtem és nem bánom, bár még most sem sikerült elhelyezkednem, de sok ismerőst szereztem és gyakran ők szólnak ha van valami. Kelet-Magyarországon lakom, ahol nagyon nehéz tapasztalat nélkül munkát találni. Költözni nincs pénzem, ráadásul itt mindenkit leinformálnak. Másik megoldás, hogy pl. beleírod hogy ez idő alatt is fejlesztetted magad stb. Vagy csak évszámokat írsz, nem írsz hónapot, így hátha nem olyan feltűnő. Diákmunkád nincs? Gyakorlati helyed amit beleírhatsz? Nem baj az se ha gyári, csak lássák hogy dolgoztál már. Én őszintén szólva így 1 év munkaviszony után (még ha közmunka is9 megértem valahol a munkáltatókat hogy nem szeretik a pályakezdőket. sajnos magamon érzem a változást, de persze ez nincs mindenkinél így. Ismerősöd nincs? Milyen szakon végeztél? Milyen területen keresgélsz? Hol laksz? Ha Debrecen környéki vagy hátha tudok ötletet adni. Hidd el, közmunka mellett kényelmesebb keresgélni. Ne érts félre, nem kapálni kell. Pl. egy ismerősöm most vették át közfogiból rendes alkalmazásba, szóval ez is megeshet. Én is bízom benne, de szerintem nem fog bekövetkezni, de hátha. Hova jártál?
2014. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

voltam már közmunkán is, voltam már szakmámba is pár hónapot, igen jó bérért, de sajnos próbaidő végén kivágtak, mint macskát, mert nem szeretett meg a többi dolgozó.


sajnos ez is külön küzdelem lesz, hogy ne vessen rám túl rossz fényt, hogy kivágtak egy 200 nettós állásból.

2014. márc. 10. 23:01
 7/7 anonim ***** válasza:

vállalj el bármit ami tisztességes munka, és be is jelentenek. oké, van sok hely, ahol azzal játszanak hogy 4 órás fizu a számlára, a másik 4 óráért meg borítékban kapod a pénzt, de legalább látják hogy dolgoztál valahol, van tapasztalatod arról, h milyen egy munkahely.


én már az egyetem alatt melóztam, egy komoly nemzetközi cégnél, bár a pozíció röhejes volt, de jól mutatott a CV-ben.

2014. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!