Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Görögországba szeretnénk...

Görögországba szeretnénk költözni a párommal. Mennyire lehetséges ott nekünk a megéletés? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szakács vagyok és alapfokú angol ismerettel rendelkezem. Minden álmunk, hogy ott lakjunk. Nyilván ott élni sokkal másabb mint túristaként látni. A jövőnket ott képzeljük el.

2014. jún. 18. 12:15
 1/10 A kérdező kommentje:
"megélhetés"
2014. jún. 18. 12:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudom most hol tart a Görög állam, de nemrégiben még a csőd szélén állt és nagy volt a munkanélküliség. Először annak kéne utána járni mennyire van esély arra hogy legyen fix állásod, valamint hogy az angol mennyire elegendő ilyen esetben. Keress facebookon görögországi magyarokat, és kérdezz hogy első kézből tudj meg tapasztalatokat.
2014. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Görögország még nem állt fel a csődből, a munkanélküliség még mindig elég nagy (25% feletti). Aligha fognak valahol téged alkalmazni alapfokú angollal és 0 görög nyelvtudással ha tízezrével állnak sorba a görög munkanélküliek.
2014. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem van egy ismerősöm Görögországban cserediákként, és azt mondja eléggé rossz a helyzet. Nagy a munkanélküliség, rendszeresek az erőszakos tüntetések, visszaesett a turizmus, nőtt a bűnözés, pesszimisták a görögök és van is rá okuk. Mindenféle oldalon szélsőséges csoportok jelentek meg, sok a zavarosban halászó egyén és a nyelvtudásban sem remekelnek a görögök (szóval hiába az angoltudásod, pláne ha csak alapfokú). Az elbeszélése alapján merem állítani, hogy jelenleg itthon sokkal több esélyed van munkát találni és megélni, mint Görögországban.
2014. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Alapfokú angol az nem nyelvtudás, pláne, hogy görögül egy szót sem tudsz. Az állam a csőd szélén, minden második ember munkanélküli, szar a helyzet. Egész Dél-Európa felejtős, maximum a Cote d'Azure elfogadható, de ha nem beszélsz kiválóan franciául, akkor az is kuka. Az, hogy mondjuk Athénban voltatok nászúton, és nagyon tetszett, semmit nem árul el egy országról.
2014. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Mindig elgondolkozom ez ilyen kérdések hallatán hogy lehet egy ivarérett, szőrös hónaljú felnőtt ember ennyire mérhetetlenül hülye.

0 nyelvtudással, 0 szaktudással akar kiköltözni egy 5 éve csőd közelében álló országba, pusztán azért mert "ez az álmom". Hihetetlen.

2014. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én meg azon gondolkodtam, hogy kinek van annyi felesleges ideje akinek a felhasználó neve "nefogazz", hogy ilyen semmire se jó válaszokat ír.

Ha nem tudod elviselni, hogy mi boldogak vagyunk és álmainknak élünk kérlek ne írj semmit.

2014. jún. 21. 22:05
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
"álmainknak élünk" A majom, aki repülni akart. Felmászott a fára, kitárta karjait, nekirugaszkodott, majd jól kitörte a nyakát.
2014. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
váhááháháháháááá szerintem menjetek vanutuba, kb ugyanannyi az esély a boldogulásra :DDD
2014. aug. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azóta történt valami változás? Engem erdekel! Remelem almaitoknak éltetek es sikerult is! :))
2017. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!