Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemes munkaviszonyt...

Hogyan érdemes munkaviszonyt megszüntetni próbaidő alatt/előtt?

Figyelt kérdés

Felmondtam, és még a felmondási időmet töltöm 2 hétig, de az új helyről már most érkeznek olyan impulzusok, hogy úgy érzem, mégsem kéne elvállalnom. Már most nem érzem magam megbecsülve, pedig még nem csináltam semmit, és még nem is kötelességem csinálni bármit is, mégis elvárják, és le vagyok cs*szve, hogy ménem csináltam... Ne követeljenek tőlem semmit, amíg nem vagyok az alkalmazottjuk. Addig max jófej lehetek, és én meg is próbáltam jófej lenni, csak kevés rá az időm még.


Kérdésem, ha a kezdésem előtt találok másik munkahelyet, elég csak betelefonálnom hozzájuk? Nem kezdtek el még engem bejelenteni? Mert ha igen, akkor van valami plusz procedúra?


Vagy ha a kezdésem után találok munkahelyet, hogyan mondjak fel? A fenti nemtetszésemet kinyilvánítsam, vagy ne indokoljam meg?


Nehezíti a helyzetemet, hogy a kezdésem utáni héten rögtön lenne egy tréning is, amin részt kéne vennem, és hamarosan választ várnak hogy megyek-e, nyilván pénzbe kerül nekik.


Szerintetek mit tegyek?



2014. júl. 17. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Próbaidő azt jelenti, hogy a munkavállaló és a munkáltató is következmény nélkül bármikor felmondhatja az állást. Indokolni sem kell.
2014. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Pontosan próbaidő alatt beszólsz telefonon , hogy köszönöm ennyi volt még indokolni se kell. Közlöd hogy az adott héten kéred szépen a megszüntető papírokat bemész aláírod és szabad vagy. Nem kötelességed elmondani , hogy mi miatt távozol.
2020. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!