Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt megtehetik, jogszerű?

Ezt megtehetik, jogszerű?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy tanári állásra voltam beszélegetésen,majd felhívtak múlt hét csütörtökön,hogy mehetek hétfőn kezdeni.Amikor tegnap bementem közölte az igazgató,hogy bocs mégse,mert ideküldött a KLIK valakit.A pályzat elbírálásának határideje utánn?Nagyon kivagyok akadva,mert pályakezdőként már február óta keresek állást,és emiatt visszamondtam egy másikat(mert az csak 1 év lett volna,és nagyon messze volt a suli).Ja és persze már ott sics meg a hely.
2014. aug. 26. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ez tényleg nagyon rossz helyzet, de mivel a KLIK az intézmény fenntartó, Ő adja a pénzt ezért megteheti, hogy a sahát emberét rakja be és felül bírálhatja az intézmény döntését, mi is kapcsolatban állunk több ilyen intézménnyel, és nagyon nehéz az együttműködés mert minden kiadást és számlát jóvá kell hagynia a KLIK-nek, de még sokszor a jóváhagyás után is változtatnak a dolgokon... Kitartást, és sok sikert a tökéletes álláshoz!
2014. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Biztos kellett az állás valami sógor/komának a KLIK-ben.Az igazgató meg nyilván félti a helyét,és akkor odaveszi,bár annyit mondjuk megtehetett volna,hogy felhív vagy küld egy e-mailt(mert nem gondolom,hogy vasárnap éjfélkor szóltak neki),hogy ne menj be potyára.

Amúgy jönnek a reálszakos tanárhiánnyal,de ehhez képest szinte lehetetlen elhelyezkdeni(gondolom részben az ilyen KLIK-es mutyik miatt),pláne pályakezdőként.Vagy csak ilyen heti pár óróra keresnek óradókat,de az nem éri meg,mert az utazás többe kerül,és Tb se jár utánna.

2014. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Hallod,hasonlóképp jártam csak tegnap...Egyetemi végzettséggel kerestek tanárt nekem "csak" főslim van,de beadtam sok helyre,hátha.Nem hazudtam a CV-ben,meg ugye meg kell küldeni az oklevelet is.Behvítak interjúra kb 3 hete,mondta a hölgy,ha nem találnak mást akkor jó leszek én is.Reggel csöng a telefonom,hogy akkor be tudnék-e menni még ma szerződést kötni(!),és holnaptól már kéne dolgozni.Naná,rohantam mint az őrült a papírokkal,hogy 12-ig odaérjek.Akkor ott előszedik az életrajozom,hogy jaaa,magának csak főiskolája van(aki interjúztatott az nem volt ott),hát akkor bocs,de nem...Hát,na no comment.NEm tudták megnézni mielőtt felhívtak és odarángattak???(Kösz,hogy elcsezték a napomat).Ma megint hívnak,hogy lehet,hogy mégis,holnap lesz fix,mertha addig mégsem találnak mást mégiscsak jó leszek...Közben a határozatlannak hirdetett állásról az is kiderült,hogy csak GYES-es helyére határozott 2 év...Hát akkor azt is kezdték pedzegetni,hogy alá kéne írnom,hogy elvégzem az egyetemet(persze saját költségen félévente 300 ezerért-3 félév),de azt meg legkorábban csak jövő szeptemberben tudnám elkezdeni,akkor meg ugye rövidebb a szerződésből fennmaradó rész,mint a képzési idő,ezt hogy gondolják?Ja és lehet hétfőn be kell mennem úgy tanítani,-ha mégis én leszek a szerncsés(?)kiválasztott-,úgy,azt se tudom mikor,hol és milyen osztályokban(hiába próbáltam kérdezni,nem válaszoltak,csak,hogy majd megtudom,ha tényleg megkapom a melót).És persze mindezt páylakezdőként...

Őszintén szólva bár kéne a meló,lassan ott tartok nem is bánnám,ha honap nem jelentkeznek,mert totál elment a kedvem az egésztől.A stílusról,ahogy beszéltek velem meg inkább nem mondok semmit...

2014. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!