Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai feketemunka - elő...

Irodai feketemunka - elő tudnak venni, mi bajom lehet belőle? Te vállalnád?

Figyelt kérdés

Álláshirdetésre jelentkeztem, kiderült hogy bejelentetlen munka, egy bérelt társasházi lakásban (webáruházas számítógépes munka).

Nem létező vállalkozás.


Nevem sehol sem szerepel, ügyfelekkel nem találkozom, fizetésem naponta kapom (500 Ft-os órabér).


Tisztának tűnik, kérdés hogy lehet-e belőle valami bajom? TB-met elvileg a munkanélküli hivatal fizeti, hogy lesz-e nyugdíjam 50 év múlva, arra úgysincs semmi garancia...

Te vállalnád - ha igen, miért, ha nem, miért?

20/L



#állás #munka #fekete munka #bejelentetlen munka
2014. szept. 2. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

A meló nemigazán lebukásveszélyes. De ha buksz, a "munkaadód" simán rádtolja a felelősséget. mivel nem létező a cég, hogy bizonyítod, hogy csak alkalmazott vagy?


mindezt minimálbérért.

2014. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amint írtam a nevem sehol sem szerepel (nyílván más nevén van a weboldal, a számla...)


És azért a 80.000 Ft kézbe nem minimálbér (máshol azt akarnak adni, 66.500 Ft-ot...)

2014. szept. 2. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

IP címet beazonosítja a hatóság, a szolgáltatótól kikéri az előfizető adatait, és már kopognak is az ajtódon. És te ülsz a gép előtt. ennyi.


500 óránként meg nem minimálbér, ok. de szar fos szar pénz, én takarításért fizetek feketén egy ezrest óránként...

2014. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát azon kívül, hogy nem fizetnek ki, és bűncselekményt követsz el, nagy bajod nem lehet.
2014. szept. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!