Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskereséssel kapcsolatban...

Álláskereséssel kapcsolatban mindent megpróbáltunk, vagy nem bennünk van a hiba, és nincs állás?

Figyelt kérdés

A következőket próbáltuk eddig: 1,linkedin,2,profession.hu+más oldalak feltöltött önéletrajzok, 3,állásbörzék,4,folyamatos internetes önéletrajz küldések 5,ismerősök


Van még valami más is,kihagytunk valamit,vagy mindent megpróbáltunk?



2014. okt. 6. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

személyesen próbálkoztatok cégeknél? önéletrajzotok elég meggyőző és figyelemfelhívó? mi olyat tudtok, amit más nem? munkatapasztalatotok mennyi? a feltöltött önéletrajzokat naponta frissítettétek hogy így a lista elejére kerüljetek?


ezek mind-mind kulcskérdések. álláskeresésnél soha nincs olyan, hogy mindent megpróbáltál, mert aki mindent megpróbál, annak állása is van. lehet nem álomállás, de munka.

2014. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Sok befolyásoló tényező lehet: Csak a szakmádban keresel vagy bármi szóba jöhet ? Egy városban keresel csak vagy a környéken ( vagy akár országosan ) bárhol ? Egy munkakör érdekel vagy a szakmádon belül bármi ? Ha csak egy városban keresel és csak egy munkakörben keresel LEHET 1-2 év múlva se fogsz találni és sajnos manapság már ez a normális. Ha bárhol bármi szóba jöhet akkor viszonylag rövid idő alatt kellett volna találni valamilyen minimálbéres munkát.


Amúgy szerintem mindent megpróbáltál. Én kis újoncként ahogy kezembe kaptam a bizonyítványt már mentem is személyesen leadni pár önéletrajzot/eladni magam ( gondoltam én ) dehát nem hogy végig hallgattak volna annyit mondtak Köszönjük de nincs felvétel és nem is lesz 1 darab hely volt ahol aztmondták elfogadják az önéletrajzot és ha egyszer lesz valami szólnak. Nos ők szóltak is de jól elcsesztem az interjút (izgultam picit meg pont megborotválkoztam akkor meg úgy nézek ki mint egy 10 éves és így nem akarták rám bízni a középvezetői munkát) de legalább behívtak. Szóval működik de olyan sok a visszautasítás, hogy csak a kedved megy el tőle.

Jelenleg egy egész normális munkahelyem van amit úgy szereztem: Netes hirdetés (kb. 3-4 hónappal azelőtti, hogy megtaláltam a bejegyzést) volt egy e-mail és egy telefonszám elérhetőség ként.

Írtam e-mail csatoltam az önéletrajzom ... semmi válasz.

1 hetet vártam aztán felhívtam őket. Mondtam, hogy láttam a hirdetést picit régi de aktuális-e még a munka. Mondták végülis igen. Behívtak interjúra (már picit jobban felkészültem) aztán 2. körben megnézték mit tudok (ekkor már elkocsikáztam 6e Ft-ot csak azért, hogy interjúra elmenjek) és végül felvettek.


Végszó: Azt ajánlom ahol van kint telefonszám is azokat felhívod akkor szinte biztos, hogy legalább egy interjúig eljutsz.

e-mailekkel nem nagyon törődnek eddigi tapasztalataim szerint.

Arra meg még kevesebb esélyt adok, hogy felkeresnek téged, hogy látták a PROFESSION-ön az önéletrajzod és szeretnél-e náluk dolgozni.

2014. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Van HR-es ismerős,aki szerint a profession.hu-ra érdemes feltenni jó önéletrajzot,azzal többet lehet elérni mint sok önéletajz küldéssel,mert 1-1 állásra,akár több száz önéletrajz is érkezhet, és így azokat nem nézik alaposan végig.Az biztos,hogy ismerősnél vegyész állást hirdettek nemrég,és 50 felett jelentkeztek végül.Ezért írtam a professio.hus dolgot.
2014. okt. 7. 12:02
 4/13 A kérdező kommentje:
Aza baj,hogy amike állásokat én találok és jelentkeztek azoknál általában csak email cím van,vagy a tanácsadó cég honlapja,és azon keresztül jelentkezek,de ott sem tudom pontosan melyik tanácsadó foglalkozik ezzel.
2014. okt. 7. 12:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze érdemes feltöltögetni az önéletrajzokat csak úgy érzem ritkán keresnek alkalmazottat a cégek előre feltöltött önéletrajz alapján. De megéri mivel pénzbe nem kerül és ha 1%-al nagyobb lett ettől az esélyed már számít.
2014. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
[link] - Hátha ad még ötleteket...
2014. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Meg kéne tanulni magyarul fogalmazni, meg helyesen írni, ez lehet, hogy még a Linkedinnél is többet segítene a sikeres álláskeresésben.
2014. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez teljesen igaz.Tehát nincs olyan,hogy meg "kéne" hanem olyan van,hogy kellene...de ezt nem én írtam,hanem maga.Azon kívül én a saját mondataimban,szavaimban nem találok nagy helyesírási hibákat,de mindenki tévedhet...segítőkészséget,és nem kötekedést mindig szívesen fogadok...
2014. okt. 13. 09:41
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Most erre mit mondjak? Akkor hajrá, sok sikert! :) Ja, és természetesen nem, nem benned van a hiba. (Így megfelel?) :D
2014. okt. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

Ami a "kénét" illeti: ezt ugye te sem gondolod komolyan? Nem is akarok erre időt pazarolni, de azért hadd kérdezzem meg: ha mondjuk József Attilát el tudod fogadni mint a magyar nyelv egyik hiteles forrását, akkor a "Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni, / Hogy melegednének az emberek." sorok elég bizonyítékul szolgálnak neked a szó létezésére? Vagy böngésszem végig a teljes magyar irodalmi korpuszt?


Mondataid hemzsegnek a nyelvi és helyesírási hibáktól, a kritikát kötözködésnek veszed, miközben te magad kötsz bele olyasmibe, amiben nincs semmi kifogásolni való. Lehetséges lenne, hogy nemcsak nyelvi képességeid (illetve azok hiánya), hanem az emberekhez és a tőlük kapott kritikákhoz való hozzáállásod is gátja annak, hogy munkát találj?

2014. okt. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!