Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek meg lehet élni...

Szerintetek meg lehet élni így Ausztriában? Sikerülhetnek így az alábbiak?

Figyelt kérdés

A párommal költöznünk kell a szülőktől (határ mellett élünk). A párom eddig is kijárt Ausztriába dolgozni betanított munkásként, van némi megtakarítása, és elvileg a szüleink is támogatni fognak anyagilag a költözés során. Én nemrég végeztem az egyetemmel, elsősorban kint kerestem munkát, sajnos eddig sikertelenül. Mivel a párom később szeretne a szakmájában dolgozni, ami általában csak nagyvárosban lehetséges, ezért úgy gondoljuk, jobb, ha Bécsbe költözünk (Budapest is szóba került, de ott nem vagyunk biztosak, hogy meg tudnánk élni). Amíg a párom nem talál jobb munkát (persze én is szeretnék, csak nekem nincs második szakmám), addig mindketten elég alja helyen dolgoznánk a diplománkhoz képest. Bár nem tudom, milyenek a lehetőségek, de mindkettőnknek van tapasztalata gyorséttermi és eladói munkakörökben is és mindketten jól tudunk németül. Én csak két dolog miatt félek nagyon a költözéstől: egyrészt ha itt, a környékbeli falvakban (mert itt 40-50 km-es körzetben szinte csak az van) nem találtam állást, ott fogok-e, másrészt pedig, hogy a legtöbb lakásnál látom, hogy ügynöki jutalékot kell fizetni, ami csak úgy jönne ki a pénzünkből, ha lenulláznánk a számlánkat. Kicsit félek, hogy mi lesz, ha egyikünk nem tud dolgozni és fuccsba dől az egész. Ha ketten dolgoznánk betanított munkásként, olyan 2000 euro körül lenne a fizetésünk (tekintve, hogy elég gyenge fizikummal rendelkezem, nem merek egyelőre heti 40 órával számolni). Szerintetek ebből meg lehet élni? 2000 euro elég lakásra, étkezésre, munkába járásra (egyelőre két kocsink van, de hajlandóak vagyunk eladni az egyiket, ha nem lesz rá szükség), meg lehet élni így Bécsben?

Amikkel én számoltam:

800 euro lakás

200 euro kocsi (garázs, üzemanyag)

1000 euro marad a többire (plusz a 13., 14. havi fizetés, de ezt tanfolyamokra, képzésre szeretnénk szánni, hogy ne ragadjunk le itt).

Annyira kockázatosnak tűnik így odaköltözni, mivel ha egy havi bér is kiesik valamelyikünknél, már padlón találhatjuk magunkat.


2014. okt. 24. 18:00
 1/5 anonim válasza:

2000 Euro? Ember, hol élsz....


Úgy, hogy nálunk családból egy fő kint dolgozik, és ő az egyedüli kereső, és keres havi 1300 Eurót, két gyerek meg felsőoktatásban tanul, más városban, albérlettel, mellé jön az "otthon" rezsiköltsége, plusz az egy főnek a lakhatása kint, benzin, így kissé számolgatva, de mindig kijövünk a pénzből, és még marad is tartalékra.

Hova a fenébe akarsz költözni, hogy kb. 240000 Ft a lakás és 80000 a benzin egy hónapra? Luxusvillába, 100 km-re lévő munkahellyel, ahova ingázol? Meg kajára, egyebekre nem lenne elég durván 300000 Ft?

Oké, ez mind át van számolva, de azért ennyivel nem drágább kint az élet.

Iszonyú maximummal ki kéne jönnötök, még előre számolva is 1500 Euróból, kb.

2014. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bécsben laknánk és a 200 euro nem benzinre menne, hanem arra, hogy az autóknak fedett garázst béreljünk.
2014. nov. 16. 18:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a nagy része nem arra menne...
2014. nov. 16. 18:28
 4/5 anonim válasza:

Sorry, elírtam, 60000-ről van szó. De az akkor is rengeteg. Mi, hogy minden nap (itt, hazánkban!!!) autóval jártunk iskolába/dolgozni, és volt fedett garázs bérelve, így ment el a kocsira egy hónapban nagyon maximum 40000, garázsbérlettel, benzinpénzzel!!!


És ez mit sem tesz azon, hogy max. 1500 euróból ki kell, hogy jöjjetek, tehát ha csak egyikőtök dolgozik, akkor is meg kell, hogy éljetek, Bécs ide vagy oda. Ha nem, ott valamit nagyon elcsesztek.

2014. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Azt kifelejtettem, hogy a két kocsival kicuccolni az luxus. Elég bőven eggyel kiköltözni, és azzal boldogulni, a másikat hagyjátok itthon valakinél, vagy szüleidnél, vagy párod szüleinél. Vagy adjátok el, ahogy írtad is.

Bécsben azért nem olyan pocsék a tömegközlekedés, hogy mindenhova, mindkettőtöknek autóval kell járni.

2014. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!