Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van egy ötletem, amit ha meg...

Van egy ötletem, amit ha meg akarok valósítani ahhoz idő és pénz kellene. Egy barátom támogatna és még feltételeket se szabott meg. Elfogadjam?

Figyelt kérdés

Havi 200ezerrel akar támogatni egy éven keresztül, hogy nyugodtan tudjak dolgozni és hogy a megélhetés ne vigye el az időmet. Régi barát ő, régóta figyeli a munkásságomat és például nagyon nem tetszett neki, mikor egy időben nyaranta kimentem külföldre takarítani. Azt mondta, hogy nem kér cserébe semmit, csak azt, hogy csináljam, valósítsam meg az elképzelésemet ő csak egy mecénás akar lenni. Gazdag emberről van szó, cégvezető, sokat adakozik is, neki ez a támogatás nem megterhelő. Viszont én mit mondjak a szüleimnek, az ismerőseimnek, barátaimnak, hogy miből élek. Félek, hogy sok irigyet és ellenséget fogok így szerezni, valamint félek, hogy ez a barátom is csalódni fog, ha esetleg rosszul viszem végig az ötletet. Egyfajta terhet is rak rám. Ráadsul azt sem tudom, hogy mivel ez bevételi forrásnak számít, kellene-e adózni utána, vagy ilyenek? Jót fog ez egyáltalán tenni a karrieremnek, hogy van egy úgymond "szabad évem".


Ti elfogadnátok ezt? mit tennétek? Mert ebből egy nagyon jó dolog is kisülhet, de vissza is üthet. A környezetemben sokaknak meséltem már az ötleteimről, legtöbben kinevettek, (vagy okés, de ehhez pénz kell, miből fogsz megélni, mikor lesz erre időd...stb.), ő az egyetlen aki hisz bennem.



2014. nov. 29. 04:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen önzetlen támogatást érdemes elfogadni (amennyiben tényleg önzetlen és nem arról szól, hogy pl lány vagy és meg akar fektetni cserébe).
2014. nov. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Önzetlen, igen. Lány vagyok, de az illető a nagyapám lehetne és családja van, unokái. Soha nem éreztem, hogy mint nőre tekintene rám, inkább, mint a lányára. Vele kapcsolatban inkább attól félek, hogy csalódást fogok neki okozni, ha nem teljesítem jól ezt a támogatott évett.


A környzetem meg megint más téma. Az emberek rosszindulatúak. Mint ahogy te is feltételezted, valószínüleg a környezetem is ezt fogja, ha kiderül miből élek ezalatt az egy év alatt. Nehéz ügy...

2014. nov. 29. 05:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Előbb csinálj vagy csináltass egy üzleti tervet, részletes leírást, piackutatást amit követni is tudsz, hogy lásd van értelme pazarolni a pénzét.
2014. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!