Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van jövő abban,...

Szerintetek van jövő abban, amit mondanak, hogy az elkövetkezendő években tényleg hiány lesz, és kereset rengeteg szakmára?

Figyelt kérdés
Mert gyakorlatilag a rendszerváltás óta mindenki továbbtanul. Ami nem baj, de pl. én egy okos, értelmes és művelt embernek tartom magam, és nem mondom azt, hogy akinek egy szakmája van amiből megél az nem lehet az. Érettségi után nem tudom merre tovább, mert ha valamilyen diploma akkor kérdés, hogy egyáltalán el tudok e majd helyezkedni, és mennyit fogok keresni és lehet hogy sokkalta többet egy szakmával. Mert biztos szakmát is találnék ami érdekelne és foglalkoznék vele. Ti látjátok ebben a jövőt? Mit gondoltok azokról akik szakmát tanulnak? Bármiben lenézitek őket?
2014. nov. 30. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki továbbtanulna? Ez nekem új, a diákok kb harmada tanul tovább érettségi után.
2014. nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Igen, hiány lesz. Németországban.
2014. dec. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Magyarországon már most is hiány van. Pl. orvos, nővér, ápoló, üzletkötő, menedzser, meg ilyenek. Egészségügyben és az üzletvilágban van hiány. Később meg nem hiszem, hogy lesz szakember hiány, mert abból képeznek ki a legtöbbet. A felsőoktatásban végzettek meg húznak ki nyugatra, mert éhbérért érthető, hogy nem maradnak itthon. Főleg, hogy az egyetem elvégzése nagyon drága mulatság és óriási az elvárás.


Külföldön meg szintén van hiányszakma, de nem hegesztőket keresnek, hanem szintén a diplomásokat. Maximum Németben építőiparban keresnek munkásokat vagy autószerelőket gyárba.

2014. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Vendéglátóipari szakmunkásokból is hiány van külföldön, a jó szakemberekből meg itthon is. A képzés minőségéről meg itt egy kis "reality"


[link]


[link]

2014. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

baromság, politikai hanta.


ha nem akarsz éhenhaln iakkor programozó vagy műszaki mérnök legyél, az összes többi kuka.

ezt is külföldön tanuld, mert itthon majd fizetheted, stb.

2014. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!