Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkavállalás. Így...

Külföldi munkavállalás. Így is lehet?

Figyelt kérdés

Külföldön vállalhatok úgy munkát, hogy nem egy itthoni cégen keresztül megyek ki dolgozni, hanem teszem azt, egy külföldi álláskereső portálon találok valamit, és arra jelentkezem? Mennyi az esélye, hogy egy Magyarországon tartózkodó, magyar állampolgárt behívnak így állásinterjúra?


Vagy ezt innen mindenképp közvetítőn keresztül érdemes (lehet) intézni?


És még egy kérdés: Van a külföldi munkavállalásnak felső korhatára? Hogy van ez egy olyan helyen, ahol kell még munkavállalási engedély (pl. Ausztria, Németország) és olyan helyen, ahol erre már nincs szükség? Mert olvastam ilyet, hogy korhatár 18-35 és zárójelben megjegyezték, hogy a munkavállalási engedély miatt. 35 éves kor felett már nem adnak munkavállalási engedélyt?


Köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 8. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos én csak Angliáról tudnék tanácsot adni..Itt nincsen korhatár.Én 37 éves vagyok,és én is kaptam itt kint munkát.A lényeg a nyelvtudás,és gyakorlat..Viszont abban biztos vagyok,hogy Akár itt Angliában akár Ausztriában vagy Németországban munkát biztos nem fogsz otthonról találni..Az,hogy magyar vagy az nem számít,és ez nem is kizáró ok.hisz mind három országban nagyon sok más országbeli bevándorló munkás van..Inkább az a baj,hogy nem tartózkodsz az országban..Sokszor van úgy,hogy valakinek megfelelő a CV-je,és pont az ő szakmai tudására van szükség.Ilyenkor a közvetítőcég azonnal felveszi a kapcsolatot a személlyel telefonon..Már itt kiesnél,hisz egyik ország sem hív fel külföldi telefonszámot..Mindenképpen szükséged lenne egy német/vagy osztrák vagy akár angol telefonszámra..

Ha ez meg is lenne akkor a másik gond az,hogy a telefonos interjú alig pár perces,és rögtön megkérdezik,hogy betudnál-e menni akár ma vagy holnap a céghez ahová jelentkeztél..Ezt megint nem fogod tudni megoldani,mert otthonról ilyen hirtelen nem fogsz tudni utazni..Ha azt mondod,hogy csak 1 hét múlva tudnál jelen lenni,akkor megköszönik,hogy jelentkeztél,és "majd értesítjük" szöveggel leráznak,és hívnak olyat aki akár azonnal ráér..

Ez bármelyik országra jellemző,és nem fognak senkire várni amikor ilyen nagy a munkanélküliség..Ahogy mondják az idő-pénz.Minden munkára 500 jelentkező van..Szóval bőven tudnak válogatni..

2010. febr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Igen, valahogy ilyesmi hátrányokra gondoltam én is. :( De ez akkor is így van, ha mondjuk olyan végzettségem van, amilyennel nem rendelkezik kb. 500 ember?

De egyébként igazad van, és az is szerepel a terveim között, hogy (majd) előbb kimegyek, aztán ott keresek melót.

2010. febr. 9. 09:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Igen így van ez akkor is amikor neked valami végzettséged van..Külföldön is sok embernek lehet ugyanaz a szakmája,de ha gyakorlata van már benne akkor is jó..Nem beszélve arról,hogy a diploma kint nem sokat ér...Inkább egy jó szakmára mennek...

De mint írtam nem az "iskoláiddal"vagy tapasztalatoddal van a gond.Hanem,hogy nem vagy elérhető akár azonnal...

Egy barátnőm Ausztriában él lassan 20 éve..Megkérdeztem tőle,hogy számít-e a kor ott kint ha valaki munkavállalási engedélyt kér..Mesélte,hogy még mindig nagy a munkanélküliek száma náluk is,és talán azért em fogsz kapni hamar munkát,mert előbb a saját állampolgáraikat alkalmazzák,meg hát inkább fiatalabbakat...De munkavállalási engedélyt is csak úgy adnának ha már van fix helyed...

Nem tudom Németországban,hogy megy de szerintem hasonlóan..Szóval lehet,hogy amit olvastál az valahol igaz is....Az biztos,hogy Angliában nem kell munkavállalási engedély..

2010. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen még egyszer. :)

Lehet, hogy nem lesz könnyű, de talán menni fog és szerencsém lesz. :)

2010. febr. 9. 13:00
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Csak bíztatni tudlak,de nem szabad feladnod,mert biztos hogy rengeteg csalódás fog érni. Én hollandiában dolgozok,de próbáltam már szerencsét belgiumban is,és sok ismerősöm van német és franciaországban. Nekem könnyű volt kijönnöm mert a fél családom itt él. De arra figyelj,hogyha "csak úgy" kimész keresgélni,sok pénzedbe fog kerülni,és egyáltalán nem biztos hogy találsz is!

Ha nem ismered az ottani ország nyelvét,akkor felejtsd is el,hacsak nem fizikai munkáról van szó. Más esetben ki vagy lőve,ezt 90%ra mondom. Nyugat eu ban rengeteg a 2.3. generációs arab,néger,bevándorló,akik tudják perfektül a nyelvet,álampolgárságuk is van,és elválalják olcsóbban.

Szóval jól gondold meg hogy találnál e munkát. Esetleg kérdezd meg a nagykövetségen,érdeklődj utána hogy működnek az adott országban a dolgok,ez fontos lehet!


Még egy talán fontos dolog,hogy 2010 jan 1. től az európai únió országaiban 50%al fogják visszaszorítani a külföldi munkaerő vándorlást,a gazdasági válság kezelése képpen.

Egyébként itt hollandiában a kormány mindent megtesz a fiatalokért,ezért ezerszer több esélye van egy 25 év alattinak,ráadásul az adókedvezményük is jobb,ezért alkalmazzák őket szivesebben! Ez így van számos országban,belgiumban biztos,de franciáknál is asszem.

De azon kívül hogy hátrány,nem kizáró ok.

A másik amire figyelj,hogy az interneten meghirdetett állások nagyon bizonytalanok,sosem tudhatod hogy valóban megvan e még,hosszutávu e (valóban),meg ilyenek. szóval mindenképp ottani irodába keress!

sok sikert!

2010. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valójában nem most tervezem a külföldi munkát, többek közt azon okok miatt, amikről a válaszok is szólnak. Most még csupán érdeklődöm, hogy van-e ennek az egésznek reális esélye.

Egyébként diplomásként (szülésznő) az egészségügyben képzeltem a munkavállalást, angolból és németből minimum egy erős középfokkal (szakmai nyelvvel természetesen) és leghamarabb 4 év múlva.


És még egyszer köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon hasznosak voltak. :)

2010. febr. 10. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!