Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pár hónap tapasztalattal...

Pár hónap tapasztalattal rendelkező fiatal jogásznak melyik jobb Budapesten: valamelyik központi közigazgatási szerv, egy ügyvédi iroda vagy egy cég jogi osztálya?

Figyelt kérdés
A szempontok, ami alapján várom a válaszokat: fejlődés, fizetés, hosszabb távú lehetőségek karrier és egzisztencia terén, és amit még fontosnak tartotok.
2015. febr. 19. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egy cég jógi osztálya a legjobb választás. Fizetés tekintetében egyértelműen a versenyszféra a nyerő. De attól is függ, hol vannak kapcsolataid, miben van tapasztalatod. Fejleszteni mindenhol kell magad.
2015. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés (ritka itt az ilyen):


Közigbe szerintem ne menj, mert az egy szakmai temető. Egyetlen kivétel az, ha olyan helyre tudsz menni, aminek később hasznát veszed, mert kurrens, a versenyszférába konvertálható tudást ad. (Ilyen a NAV vagy a GVH. pl.) Itt viszont készülj politikai ejtőernyősök tömkelegére, és BAROMI BUTA kollégákra.


A másik kettő nagyon vegyes, van olyan iroda, ahová semmiképpen nem mennék el, de ugyanilyen jogi osztály is van. Szerintem azt tartsd szem előtt, hogy amit ott megtanulsz, azzal később mire fogsz menni az "életben".


Én nem ajánlanám:

1. Egyéni ügyvédek melletti jelöltködés. (A legtöbb ügyvéd felülmúlhatatlanul képzetlen és buta, és ebben élen járnak a "vegyes" praxisú egyéni ügyvédek.)

2. Értelmetlen feladatot végző állami cég jogi osztálya.


Amit át kell gondolni:


1. Nagy cég jogi osztályával az a baj, hogy nagyon egysíkú a munka. Később nehezebb váltani, de itt is jókat ki lehet fogni.

2. Nem specializált ügyvédi irodával az a baj, hogy kevés dologhoz fogsz jól érteni, és hamar rá fogsz jönni, hogy az ügyvédek nagy része sem ért semennyire az iroda "szakterületéhez" tartozó témákhoz.

3. Nemzetközi irodákkal a legnagyobb baj a munkateher.


Kérdezz bátran. :)


(Sorok írója jelenleg szakvizsgázó jelölt, dolgoztam már nemzetköziben is, most egy zseniálisan jó nagyobb magyar irodában dolgozom.)

2015. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!