Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » AC-n (Assessment Centeren)...

AC-n (Assessment Centeren) volt már valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 18. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam 2-szer. Az első után megfogadtam, hogy soha de soha többet nem megyek el egy ilyenre. Szerintem a hr-esek magamutogatása az egész, semmit a világon nem tud kiszűrni belőle, viszont azt hiszik, hogy azért mert 3*15 percet beszéltetett, abból már tud a személyiségedről mindent. (Kb ennyi idő jut mindenkire, azért tart egész nap, mert mindenkit végig kell várni).

Egy pesti cég hirdetett egy olyan állást, ami megegyezett azzal, amit előtte csináltam. Konkrétan intercompany könyvelő volt. Több százan jelentkeztünk, igaz nem csak erre a pozira, mert akkor indult az egész, és vagy 30 állást hirdettek. Ilyenkor állítólag egyszerűbb nekik az ilyen válogatás.

Az első feladat az volt, hogy egy szállító reklamált neked, hogy nem kapta meg a pénzét, pedig elküldte a számlát. Vele kellett angolul beszélni, és megoldani a problémát. Szerintem teljesen hibátlanul ment, ezerszer csináltam ilyet élőben is, ez nem lehet probléma.

A második, hogy egy cégről kaptál adatokat, és az alapján el kellett dönteni, hogy megvennéd-e, és erről kellett egy prezentációt csinálni. Volt még 2 angol levél, ez is valami hasonló ügyfélproblémás levél volt. Meg volt egy szövegértés magyarul, ami szerintem egy blőd marhaság volt, mert 2 diplomával azért már hadd higgyem magamról, hogy tudok olvasni, de itt már kételyeim támadtak. A végén volt egy csoportfeladat, egy back-up tervet kellett összeállítani az osztálynak. Szerintem a csoportomban mindenki nagyon jól szerepelt, én ezek alapján nem is tudtam volna választani.

1 hét múlva kaptam egy értékelést, ami olyan volt, hogy őszintén kételkedtem benne, hogy egyáltalán rólam szólt. Általános semmitmondó duma volt benne, és elutasítottak, mert szerintük az első feladatot félreértettem. Totál kiakadtam az egészen, mert a világon semmilyen szakmai kérdés nem volt, én 2 éve ezt a munkakört töltöm be, és kiszór ilyen alapján, hogy idézem:

-a telefonos beszélgetés alatt folyton a bizottság reakcióját figyelte, visszajelzést keresett.

Szóval szerintük bizonytalan vagyok, és ezért köszönik szépen a részvételt, de nem rám gondoltak. Nem álltam meg, írtam a hr-nek, hogy mi a véleményem az egészről. 20 éves pályakezdő hr-es kis cicababák ültek ott, és a pénzügyes szakmai hátteremmel ő eldönti, hogy én erre alkalmatlan vagyok, mert ránéztem a közönségre?! Ez most komoly? Utána felhívott a fejvadász, hogy a cég kiakadt rám. Helyes. Megkérdezte, hogy mi volt a bajom, neki is elmondtam. Hogy ez az egész totál komolytalan volt, hogy semmire a világon nem alkalmas az egész. Szakmai interjúra számítottam, ahol esetleg majd a könyvelésben szerzett ismereteimet kell bemutatnom, de ez az egész egy értelmetlen cirkusz volt. Gondolom kihúzott a srác az adatbázisukból, bár nagyon sajnálkozott, hogy nekem ez negatív élmény volt.

És a röhej: pár hét múlva felhívott egy fejvadász, hogy business controllra keresnek spanyolul beszélő közgazdászt, és hogy tetszik az önéletrajzom. Nagyon örültünk egymásnak, aztán mondta a nő, hogy AC lesz. Erre mondtam, hogy akkor hagyjuk. Mégis meggyőzött, hogy menjek be, mert mondta, hogy tkp az egyetlen jelöltjük én vagyok, és nem tudom elszúrni.

Mivel IT-s cég, az egész egy vicc volt, de tényleg. Végig IT-s feladatok voltak, amihez semmit nem tudtam hozzászólni. Volt olyan, hogy üresen adtam be a papírt. És felvettek.

Szóval akkor hadd kérdezzem meg, mi értelme az AC-nek?

2015. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs semmi értelme ennek a áltudományos, HR-es bohóckodásnak. Szerencsére még nem voltam ilyenen, de olyan helyen dolgozom, ahol alkalmazzák. Ehhez képest elég sok nulla embert felvesznek.
2015. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Hát igen, egyetértek, lévén mert én is túl vagyok már egy AC-n. Én is azt mondom, soha többé.

Osztom a korábbi véleményeket: nem a kompetenciákat próbálják felderíteni. Végig reklámmacskának éreztem magam, rendkívül röhejes és megalázó volt.

Keményen tanultam pszichológiát, de akkor sem értem, hogy abból a sok marhaságból hogyan derítik ki, hogy valaki el tud -e látni egy bizonyos munkakört.

Számomra érthetetlen, hogy cégek ilyesmire pazarolnak erőforrásokat, miközben nem hatékony és gyakran a nem megfelelő embert veszik fel. Tehát pénzkidobás, mert a nem megfelelő ember nem fog a cég számára profitot termelni, hanem inkább kárt okoz.

2015. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Soha többet Ac, ha kiejtik ezt a szót, én már nem is megyek el az interjúra...Akkor sem, ha 2 körösnél többre tervezik a felvételit...Ilyenkor már tudom hogy nem keresnek komolyan, csak bohóckodnak.
2015. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SirZoli válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az egyik legrosszabb interjú fajta szerintem. Én is voltam már páron, és megigértem, hogy soha többet nem veszek ilyenen részt. Az egész egy bohóckodás. Hallottam mástól, hogy volt olyan is, hogy azt kérték, ugráljon az asztalon. Undorító férgek! Amiken én voltam, egyiken sem a pozícióhoz való feladatokat kellett megoldani. Volt olyan, hogy IQ tesztet irattak, amiben olyan jelek voltak, mint egy hieroglifa. Ekkor felálltam, és közöltem, hogy elmehetnek a p.csába, milyen feladat ez, nem vagyok régész vagy mi. Nem is erről szól a pozíció, hogy kódokat fejtsek....

2017. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!